Muž pojmenoval svou dceru Nastya. Až po pěti letech jeho žena zjistila důvod, který jí vyrazil dech

Fotografie: Freepik

Výběr jména pro vaše nenarozené dítě je jedním z nejdůležitějších okamžiků v životě nastávajícího rodiče. Přečtěte si neuvěřitelný příběh o tom, jak a hlavně proč vybral otec své dceři jméno Nastya.

Výběr jména je velmi důležitým krokem pro vaše dítě

Vybrat jméno pro vaše nenarozené dítě je mnohdy velmi těžkým úkolem. Takové jméno by totiž mělo být odrazem nejen vaší aktuální společnosti, národnosti nebo vašeho postavení, ale také by mělo charakterizovat samotné dítě. A je jen na vás, zda se dokážete vcítit do možných charakterních vlastností vašeho dítěte, dokud se nenarodí. Stejnou váhu dávají lidí výběru jmen už po staletí.

Jméno by rodiče měli vybírat podle:

  • charakteristiky jména a dítěte
  • data svátku v kalendáři
  • národnosti či náboženství

Někdy však může na méně záležet o mnoho méně, než se na první pohled zdá. Tímto příběhem zjistíte proč. Mladý zamilovaný pár zjistil, že je žena těhotná a moc se na založení rodiny těšili. Ve chvíli, kdy společně na ultrazvukovém vyšetření zjistili, že čekají holčičku, muž okamžitě věděl, jak se jeho dcera bude jmenovat.

Navrhnul jméno Anastasia, zkráceně Nastya. Žena toto jméno odmítala, ale muž si stál pevně za svým rozhodnutím. Aby byl v jejich rodině klid a pohoda, žena nakonec se jménem souhlasila, také díky tomu, že jméno Nastya je velmi oblíbené a jednoduché. To ale netušila, co za pár let zjistí.

Po narození až do pěti let holčičky byla celá rodina šťastná a bez velkých hádek. Až po těchto pěti letech našla žena při velkém úklidu starou krabici uschovanou na půdě. V ní bylo několik starých fotografií z mládí jejího manžela Yegora. Na fotografiích však nebyl sám, na každé z nich byl totiž v doprovodu mladé ženy, kterou do té doby manželka nikdy neviděla. Na zadní straně každé fotografie byla věta “miluji tě, Nastya”. To ženě vyrazilo dech.

Mladá tajemná žena měla také potomka!

Při hledání této mladé ženy na sociálních sítích ji žena našla a dokonce zjistila, že její první sedmiletý syn se jmenuje jako její manžel — Yegor. Má to být snad tajná vzpomínka na jejich bývalou lásku? Nebo se stále znají? Je to manželova milenka? Ženu zaplavilo několik nepříjemných otázek. A tak se na ně šla zeptat svého muže.

Manžel se snažil ze všech sil vysvětlit, že je to opravdu jen jeho bývalá láska, se kterou nyní nemá už vůbec nic společného… snad jen to jméno, které po ní zdědila jejich dcera. Manželka Yegora byla natolik naštvaná a zklamaná, že se dokonce na nějaký čas odvrátila od něj i od své dcery. Ta však za nic nemohla.

Yegor si moc přál, aby jejich rodina byla zase úplná a plná štěstí. Proto své manželce navrhnul, že se odstěhují někam daleko od všech těchto aktuálních problémů, udělají tlustou čáru a začnou spolu od začátku. Tříčlenná rodina tak nakonec učinila a odstěhovala se. Chvíli po odstěhování žena zjistila, že je opět v očekávání a jejich rodina tak brzy přivítá nového člena rodiny.

Její muž už tentokrát nelpěl na vlastním výběru jména a nechal tuto roli své ženě. Ta však jasně naznačila, že výběr jména jejich druhého potomka by měl být jasnou shodou celé rodiny. Přesně tak, jak tomu má být v každé šťastné rodině.