Nejen snachy bojují s tchyněmi, může to být i naopak a velmi nepříjemné

Fotografie: Depositphotos

Některé příběhy, které internet nabízí, mohou pro lidi působit tak, že si pak vytvoří předsudky buď ohledně tchyní, nebo jejich snach. Životní situace ale nabízejí různé zážitky, a z neznámých důvodů si mohou tyto dvě ženy chovat k sobě antipatie. Příběh, který vypráví právě tchyně je toho důkazem.

Příběh začíná víkendovým obědem

Lyudmila Petrovna je budoucí tchyně. Je jí 55 let a věřila, že dvě ženy, které mají rády stejného člověka, mohou vyřešit jakýkoliv problém. Myslela si to až do víkendu, který měla strávit společně se synem a jeho budoucí ženou.

Nevěstu již několikrát předtím viděla, ale zatím s ní neměla tu čest komunikovat. Chtěla ji lépe poznat, tak se rozhodla pozvat syna i snachu k sobě. Hlavně mladí lidé na několik dní opustili ruch města a užili si atmosféru v jiném prostředí. Lyudmila se připravovala na příjezd jejích hostů. Zatím co připravovala stůl, syn se snachou přijeli. Požádala svou budoucí snachu, jestli by ji nepomohla s menší přípravou.

Když se ale snacha neukázala, myslela si, že ji dívka ani neslyšela. Sama si tak všechno z kuchyně přinesla. Po obědě se vydali do ložnice a Lyudmila s manželem šli do kuchyně umýt nádobí.

Fotografie: Pixabay

Reakce snachy na její pomoc ji zarazily

Lyudmila připravila pokoj pro hosty tak, jak nejlépe dovedla. Po odpočinku se mladí lidé vydali na procházku k řece, poté se vrátili ke stolu na večeři. Sdělila jim, že si dají čaj a budou dělat kebab. Poté poprosila snachu, jestli by ji nepomohla nakrájet sýr. Ona ji na to odpověděla, že je na návštěvě a na té je jako host nejlepší nedělat nic. Hostitelka musí nejlépe vědět, jak nejlépe sýr nakrájet.

Upřímně byla Lyudmila zaskočená její reakcí. Jak se vlastně dá nakrájet sýr špatně? Celý víkend se snacha držela této své nadvlády. Nepomáhala s domácími pracemi ani v kuchyni. Syn při přípravě večeře smažil kebab a povídal si se svou budoucí ženou. Viděl, jak je jeho matka z celé situace rozrušená. To ho nakoplo k tomu, aby večer alespoň umyl nádobí. Jeho přítelkyně mu ale nepomohla.

Následující den spali až do poledne a neustlali po sobě ani postel – možná aby to neudělali špatně. Přitom Lyudmila miluje návštěvy, pravidelně ji navštěvuje její sestra, přátelé nebo kolegové jejího manžela. Každý přitom nějak pomůže při přípravě jídla nebo jídlo sami přinesou, aby sama měla co nejméně práce.

Fotografie: Pixabay

Nejlépe Lyudmila udělá, když si se svou budoucí snachou otevřeně promluví o všem, co ji trápí a společně by měly přijít na správné a kompromisní řešení.