Vlastnosti, které máte dané jako matka v závislosti na znamení zvěrokruhu

Fotografie: Freepik

To, kdy se člověk narodil, může mít vliv na jeho osobnost i život. Pokud máte rádi horoskopy a věříte na to, že znamení zvěrokruhu, odpovídající datu vašeho narození, o vás může leccos prozradit, podívejte se na to, jaká jste podle znamení matka.

Tradiční horoskop rozeznává níže uvedená znamení

 • Beran (lat. Aries), 21. 3. – 20. 4.
 • Býk (lat. Taurus), 21. 4. – 21. 5.
 • Blíženci (lat. Gemini), 22. 5. – 21. 6.
 • Rak (lat. Cancer), 22. 6. – 22. 7.
 • Lev (lat. Leo), 23. 7. – 22. 8.
 • Panna (lat. Virgo), 23. 8. – 22. 9.
 • Váhy (lat. Libra), 23. 9. – 23. 10.
 • Štír (lat. Scorpio), 24. 10. – 22. 11.
 • Střelec (lat. Saggitarius), 23. 11. – 21. 12.
 • Kozoroh (lat. Capricornus), 22. 12. – 20. 1.
 • Vodnář (lat. Aquarius), 21. 1. – 20. 2.
 • Ryby (lat. Pisces), 21. 2. – 20. 3.

Beran

Ženy narozené v tomto znamení se vyznačují touhou vyniknout a ve všem zaujmout přední postavení. Někdy je to však na škodu, protože pro samou snahu dosáhnout dokonalosti můžou matkám unikat vzácné chvíle, které by mohly trávit se svými dětmi.

Pokud je tedy Beran i vaším znamením a jste si těchto svých tendencí vědoma, zkuste ze svých vysokých nároků slevit. Jednou budete stejně vzpomínat na společné zážitky s rodinou, a ne na to, že jste měla vždy skvěle uklizený dům a dítě vždy jen ty nejekologičtější potraviny, které jste nakupovala na druhé straně města.

Býk

Pokud jste se narodila v tomto znamení a patříte k typickým Býkům, pak k vaším vlastnostem zřejmě patří i určitá neústupnost a tvrdohlavost. Pokud jde o vztah s dětmi, myslete na to, že je sice třeba dát jim mantinely, ale také je nechat rozvíjet, i když s nimi ne vždy budete souhlasit. Zkuste jim příliš nediktovat, ale raději jít příkladem a hodně komunikovat.

Blíženci

Hlavním problémem žen narozených v tomto znamení je důslednost, protože pro toto znamení je typická touha po změně a rozmanitosti. Děti však potřebují pravidelnost a pravidla. Zkuste jejich potřeby stavět nad vlastní zaměření, a myslete na to, že časem, až budou větší, budete opět moct žít jiným tempem, které vám bude více vyhovovat.

Rak

Ženy narozené ve znamení Raka patří mezi úzkostné pečovatelky. Starost o děti je samozřejmě potřebná, u všeho je však nutná rozumná míra. Musíte děti také nechat, aby poznaly svět a naučily se samiyrozhodovat a vyhodnocovat případná nebezpečí. Své úzkosti potlačte a soustřeďte se na to, že v děti a jejich schopnosti věříte a že to zvládnou.

Lev

Ženy narozené v období, kterému vládne Lev, jsou často rády vládkyněmi, kterým nechybí sebevědomí a jsou rády středem pozornosti. Vždy je třeba ale myslet na to, že děti potřebují někoho, kdo se bude soustředit i na ně, nejen na sebe. Navíc, Lvice mívají někdy tendence přehánět v emocionálních projevech, což však časem dítě spíš otupí.

Panna

Panny rády plánují a mají ve všem přehled. To je však s příchodem dětí potřeba korigovat, protože děti často mívají svobodnějšího ducha a necítí se dobře v příliš svázané rodině. Je tedy dobré vytvářet bezpečné zázemí, ale zároveň nechat dětem možnost se nadechnout a zvolit si, co je bude těšit.

Váhy

Váhy mají obecně tendenci vyhýbat se konfliktním situacím, což může být problém zejména v situacích, kdy má žena více dětí. Není snadné věnovat dětem stejnou míru pozornosti a být spravedlivá. Ženy narozené v tomto znamení mají někdy sklon raději dětem více povolit než řešit problém, to ale z dlouhodobého hlediska jistě není ideální.

Štír

Matky narozené v tomto znamení stojí před úkolem potlačit v sobě tendenci k tomu mít nad vším kontrolu a vládu. Ačkoliv děti potřebují režim a pravidla, je také nezbytné nechat jim prostor k tomu, aby se mohly rozvíjet a přijímat rozhodnutí.

Střelec

Ženy narozené ve znamení Střelce mívají řadu různých aktivit, do kterých se pouštějí s velkou energií. Je však třeba myslet na to, že děti potřebují pravidelný režim a rodinné zázemí. Je tedy zapotřebí počet různých projektů omezit a dětem se věnovat, zejména dokud jsou malé.

Kozoroh

Toto znamení sebou u žen nese značnou starostlivost a také neklid, pokud ale mají děti, měly by pracovat na tom, aby se uměly uvolnit a užít si s nimi legraci a pěkné společné chvíle.

Vodnář

Chybou matek narozených ve znamení Vodnáře bývá tendence vnímat děti jako své přátele, děti ale autoritu potřebují. To neznamená, že je nutný druhý extrém, ale děti ocení vhodnou kombinaci pravidel a vlídné podpory ze strany rodiny.

Ryby

Ryby mívají potíž s jasným vyjadřováním svých pocitů, což může v dětech vyvolat nejistotu a nedůvěru. Matky by se tedy měly snažit s dětmi otevřeně hovořit, aby děti věděly, že jim mohou důvěřovat.