Chamtivý muž chtěl být pohřben s celým svým bohatstvím. Jeho manželka si to však nenechala líbit a vyzrála na něj

Fotografie: Depositphotos

Tento muž celý život tvrdě pracoval, aby si mohl dovolit vše, po čem toužil. Proto chtěl být pohřbený se vším svým bohatstvím.

Pro někoho jsou peníze tak důležité, že je pro ně těžké utratit i jen jednu jedinou korunu. Příběh této vdovy je velmi obdivuhodný, protože po smrti svého manžela se snažila splnit jeho žádost, aby byl pohřben se všemi jeho penězi. Na druhou stranu také samozřejmě nějaké potřebovala. Co tedy udělala?

Přání chamtivého muže

Jeden muž celý život pracoval, aby dokázal ušetřit nějaké peníze. Byl to opravdový lakomec, jeho láska k penězům neznala mezí. Jednoho dne onemocněl a lékaři mu řekli, že už bohužel nemá moc času. Když se to dozvěděl, první, co řekl svojí manželce, bylo to, že si chce vzít všechny peníze s sebou do rakve. Požádal ji tedy, aby mu v den pohřbu dala do rakve všechny peníze, které má.

Fotografie: Pexels

Žena tuto manželovu žádost přijala a slíbila mu, že to udělá. I přes to, že by to znamenalo, že bude žít v bídě. Krátce na to manžel zemřel. Pohřeb se konal v místním kostele. Žena seděla oblečená v černém vedle své nejlepší kamarádky. Když obřad končil, žena všechny požádala, aby pár minut počkali. Měla s sebou krabici od bot, kterou dala dovnitř rakve, a poté byla rakev uzamčena.

Měla to vymyšlené

Překvapená kamarádka se ženy zeptala, co krabice obsahovala, a tak jí poté řekla úplně celý příběh. Její manžel měl opravdu velké množství peněz a rozhodně by se to nevešlo do krabice od bot. Žena to ale měla vymyšlené. Všechny peníze si převedla na svůj účet a manželovi vypsala šek, který dala do krabice od bot. Tak dala šek na všechny peníze manželovi a sama si je také nechala. Skvělý nápad.

Zdroj: LittleThings