První část těla, kterou si ve sprše umyjete, o vás řekne více, než drahá návštěva psychologa

Fotografie: Depositphotos

Až půjdete příště do sprchy, zaměřte se na první vteřiny v ní a zjistěte, kterou část těla si automaticky umyjete jako první. Prozradí to o vás opravdu hodně.

Dost možná to vypadá, že na něčem podobném rozhodně nezáleží. Vždyť to, jak se chováme v koupelně, o nás přece nemůže vypovědět vůbec nic zajímavého. Nebo ano? Možná se budete divit, ale je tomu přesně tak. Tedy myslí si to alespoň psychologové, kteří se na tuto problematiku zaměřili. Takže až půjdete příště do sprchy, zbystřete a sledujte, kterou část si budete automaticky umývat jako první. A co to o vás vypovídá?

O čem svědčí omývání vlasů

Vejdete pod sprchu a berete to všechno pěkně odshora? Pak rozhodně začínáte vlasy. Nemáte rádi žádné složitosti ani komplikovanou organizaci života. Zkrátka a dobře berete věci přesně tak, jak jsou. To však neznamená, že byste propadali chaosu nebo neorganizovanosti. Naopak, nic z toho nemáte rádi. Každý svůj tah či životní krok si proto předem pečlivě promyslíte a totéž očekáváte i od svého okolí.

Fotografie: Pixabay

Ruce nebo nohy značí pokoru

Omývání nohou můžeme znát třeba i z Bible, ale vyskytuje se i v asijských náboženstvích. Značí pokoru a odevzdání se. Takže pokud si jako první umýváte ruce nebo nohy, pak to přesně vypovídá o tom, co ve vaší osobnosti dominuje. Ale ve hře není jen tohle. Naše končetiny totiž mnohdy symbolizují i pevnou vůli a chuť vytrvat. Nebojíte se tedy říkat nahlas to, co opravdu cítíte, a stojíte si za svým přesvědčením.

Intimní místa značí introverty

Dost možná však sprchu jako první namíříte na své intimní partie (uživatelé té vestavěné pak v tomto případě jako první sahají po houbičce s mýdlem, dřív než se vůbec namočí). Je to sice neobvyklé, ale opravdu se takoví lidé mezi námi najdou. Tento postup svědčí spíše o plachosti a introvertnosti. Sebedůvěra tak není vaší úplně silnou stránkou – na druhou stranu se dokážete vcítit do jiných a umíte se do nich vžít.

Fotografie: Pixabay

Hrudník zvěstuje disciplínu a pořádek

Jestliže se jako první po vstupu do sprchy pořádně „vyprsíte“ a dovolíte vodě, aby polaskala váš hrudník, říká to o vás jediné – milujete disciplínu a organizovanost. A to v běžném i v pracovním životě. Rozhodně nemáte sklon podléhat panice ani chaosu – naopak. Vždy si vše dokážete zorganizovat tak, aby vám to maximálně vyhovovalo a vaše činnost byla vždy za všech okolností maximálně efektivní.

Záda dávají prostor k zamyšlení

Ano, jen málokdo z nás začíná sprchování mytím svých zad. Pokud k tomu však přece jenom dojde (a zvláště ve chvíli, kdy se tento zvyk objevil zničehonic), měli bychom zpozornět. I ve sprše si totiž snažíte podvědomě „krýt záda“, což znamená, že se v běžném životě cítíte ohroženi. Poznamenaly vás nejrůznější zrady a zklamání a vy teď nejste schopni ani ochotni nikomu důvěřovat. Pozor na to.

Obličej jako místo propojení smyslů

Mnohé starověké kultury kladly důraz na nejrůznější rituální očisty, určené pro celé tělo. Nebylo však jedno, v jakém pořadí jednotlivé kroky následovaly. Pokud byl jako první na řadě obličej, což je místo, kde se stýkají naše smysly, značí to, že se cítíte jako člověk, který je neustále na očích. Záleží vám na tom, jak se cítíte a jak vás vnímají lidé okolo. A tomu neváháte i tak trochu podřizovat svůj život.

Když si myjete ramena a krk

Vlasy máte tendenci přeskočit, ovšem o to dříve se vrhnete na očistu ramen a krku? Nejde o postup právě obvyklý, přesto se vyskytuje. A to především u vrcholových manažerů a dalších lidí, kteří mají opravdu silný tah na branku a oplývají opravdu vysokým sebevědomím. Značí to perfekcionismus a sklon dotahovat věci dokonce – tak trochu za každou cenu. Děláte v životě vždy jen to, co chcete, a rozhodně se nenecháváte omezovat.

Zdroj: Apost