Znaky, které prozradí, že komunikujete s velmi inteligentní ženou. Možná je sledujete i na sobě

Fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí si o sobě myslí, že jsou inteligentní. Pokud se ztotožňujete s těmito věcmi, pak pravděpodobně patříte mezi ty nadprůměrně inteligentní osoby.

Lidé často tvrdí, že inteligence je něco, s čím se někteří šťastlivci rodí, a někomu bohužel nebyla do vínku dána. To ale není vždy pravda. Inteligenci lze zdědit i získat. Podle odborníků může prostředí, které vás obklopuje, drasticky ovlivnit schopnosti vašeho mozku a způsob vašeho myšlení. Ať už je to jakkoli, bylo vypozorováno, že všichni inteligentní lidé vykazují podobné chování a mají mnoho společného.

Staráte se o své vlastní věci

Odsuzování druhých a pomlouvání jsou věci, od kterých se inteligentní lidé drží dál. Nepodléhají „malicherným řečem“ a nikdy se nezajímají o to, co se děje v životě jiných lidí. Podle nedávné studie jsou inteligentní lidé nejšťastnější, když jsou ponecháni o samotě, aby se mohli věnovat svým vlastním věcem a nenechali se rozptylovat. Nejsou to samotáři, jejich mozek jen potřebuje prostor, aby se mohl nadechnout a fungovat.

Rádi vtipkujete a máte smysl pro humor

Člověk, který dokáže každou maličkost proměnit ve vtip a rozesmát všechny kolem sebe, není nic jiného než génius. Najít humor v každodenním životě vyžaduje úžasné tvůrčí schopnosti a myšlenka, že kreativita se má ráda s inteligencí, sahá podle vědců daleko do minulosti. Například slavný americký komik Conan O’Brien má IQ 160, zatímco normální lidé obvykle dosahují skóre mezi 85-115 body. Phoebe Buffayová ze sitcomu Přátelé, kterou hraje Lisa Kudrowová, dosáhla v testu IQ 154 bodů.

Mluvíte sami se sebou

Věděli jste, že Albert Einstein, jeden z největších géniů, jaké kdy svět viděl, si povídal sám se sebou? Vědci zjistili, že lidé, kteří si často povídají sami se sebou, ať už v duchu, nebo nahlas, jsou inteligentnější než ti, kteří to nedělají. Mluvení k sobě samému zostřuje mozek, posiluje paměť a pomáhá uspořádat myšlenky. To není „bláznovství“, ale říká se tomu být géniem!

Rádi a často posloucháte hudbu

Hudbu poslouchá každý, ale ti, kteří jsou neustále spatřeni se sluchátky na uších, jsou skuteční géniové. V nedávné studii bylo zjištěno, že nejen lidé, kteří umí hrát na hudební nástroj, disponují vyšší úrovní inteligence, ale ti, kteří často dopřávají svým uším hudbu, jsou také mimořádně inteligentní. Studie také dodává, že inteligentní lidé dávají přednost poslechu hudby bez vokálů před písněmi s nesmyslnými texty.

Snažíte se nepracovat tvrdě

Navzdory všeobecnému přesvědčení inteligentní lidé nestudují ani nepracují pořád. Místo toho jsou ve skutečnosti líní a ze stejného důvodu se snaží najít co nejjednodušší způsob, jak bezchybně splnit zadané úkoly, aniž by museli tvrdě pracovat. Podle vědeckých poznatků bývají lidé, kteří jsou méně fyzicky aktivní, inteligentnější než ti, kteří se neustále činí. Inteligentní lidé mají mozek neustále v chodu a v důsledku toho vyžadují ve srovnání s ostatními méně poznávání.

Jste neustále zvídaví

Inteligentní mysl je přirozeně zvědavá. Vadí vám, když zůstane byť jen jediný list neodvrácený a něco nevíte. Vždy hledáte odpovědi a zkoumáte nejrůznější záhady. Podle jedné studie je zvědavost více jasným znakem vyšší inteligence. Inteligentní lidé také hodně čtou a často si vedou deník, aby si mohli dělat poznámky.

Umíte přiznat vlastní chyby

Podle Jeffa Bezose, zakladatele úspěšného nákupního centra Amazon, je největším znakem inteligence schopnost přijmout své chyby a poučit se z nich. Nikdo není dokonalý, ale ti, kteří se ke svým chybám hlásí, jsou ti nejinteligentnější. Lidé mají standardně sklon věřit, že mají pravdu a že ten druhý se mýlí. Je však zapotřebí vysoce funkčního mozku, aby člověk pochopil i pohled druhé osoby a našel chybu v sobě.

Máte rádi čokoládu

Milovníci čokolády, teď je váš čas zazářit! Podle studie pravidelná konzumace čokolády zlepšuje fungování mozku a v důsledku toho jste bystřejší a chytřejší. Bylo zjištěno, že lidé, kteří jedí čokoládu, mají často lepší paměť a jsou skvělí, pokud jde o poznávání a uvažování.

Ctíte rčení, že někdy je mlčeti zlato

Inteligentní lidé se neúčastní zbytečného žvanění. Rádi se drží stranou, protože jsou neustále obklopeni svými myšlenkami. Bylo vypozorováno, že chytřejší lidé mají tendenci méně mluvit s ostatními, a má to svůj důvod. Podle odborníků jsou inteligentní lidé odměřenější, protože jsou příliš logičtí na to, aby udržovali konverzaci, když jim nijak neprospívá. Je jim to úplně jedno. Raději dělají něco produktivního, než aby se bavili pomluvami.

Zdroj: Insider