Rozloučení s tukem na pažích: Ke kýženému výsledku dovedou komplexní cviky a jídelníček

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí tuk v oblasti paží, měli byste se zaměřit na specifické způsoby, které vám ho pomohou odstranit. Nemusí to být tak těžké, jak si mnozí myslí.

Tuk v podpaží je nepříjemný problém, který trápí většinu žen. Naštěstí však není tak náročné se ho zbavit – stačí přijmout některá opatření zdravého životního stylu a může být pryč již během několika týdnů. Důležité je především se zaměřit na celkové snížení hmotnosti, neboť všechny části těla spolu souvisí. Stejně tak vám dokáže pomoci častější provádění kardio cvičení a zvedání činek, říká doktorka Rachael Ajmera.

Celkové snížení hmotnosti a zvedání činek

Pokud se chcete zbavit tuku v oblasti paží, budete se muset zaměřit na komplexní cvičení, která zahrnují hubnutí celého těla. Bodová redukce je totiž naprosto neúčinná. Mnohem lépe proto uděláte, když začnete chodit do posilovny a cvičit podle běžného režimu. Účinně vám také dokáže pomoci zvedání činek, které se zaměřuje právě na tuto oblast. Tímto způsobem se nejen zbavíte nahromaděného podkožního tuku, ale také podpoříte růst svalů.

Zvyšte příjem vlákniny

Přidání většího množství vlákniny do jídelníčku vám dokáže pomoci nastartovat metabolismus, a zbavit se tak přebytečného tělesného tuku, a to nejen v pažích. Za zmínku také stojí skutečnost, že se tato důležitá složka pohybuje v trávicím systému velmi pomalu, což prodlužuje dobu potřebnou k jejímu zpracování – vy se tak v důsledku budete cítit více plní a nebudete mít nutkání se přejídat. Získat ji můžete především z ovoce, zeleniny, ořechů, semen a luštěnin.

Přidejte do svého jídelníčku bílkoviny

Zvýšení příjmu bílkovin je dalším jednoduchým způsobem, jak omezit chutě na sladké a zbavit se nutkání přejídat se. Tato důležitá živina navíc podporuje regulaci hmotnosti, růst svalů a pomáhá snižovat nadbytečný tuk po celém těle. Získat ji můžete z masa, drůbeže, mořských plodů, vajec nebo také luštěnin.

vejce vaření
Fotografie: Freepik

Provádějte kardio cvičení 

Pravděpodobně nejúčinnějším způsobem redukce podkožního tuku jsou kardio cvičení, jako je například běh, jízda na kole, HIIT trénink, skákání přes švihadlo a například také plavání. Stačí je tedy přidat do svého tréninkového režimu a již během několika týdnů pocítíte přívětivé změny, a to nejen v oblasti paží – je ovšem důležité vytrvat.

Zdroj: Healthline