Odveďte pozornost od tuků na břiše správnou volbou oblečení

Fotografie: Depositphotos

Břicho patří mezi častou problematickou partii u žen. Na vině může být nezdravá životospráva, málo pohybu, stav po porodu nebo genetické dispozice k tomu, že se v tomto místě ukládaní tuku více než jinde na těle. Břicho jako problematickou partii však poměrně dobře dokážete skrýt volbou správného oblečení a kombinováním jednotlivých kousků.

Vrstvení oblečení

Hlavní radou pro skrytí problémových partií. Aby bylo celé snažené úspěšné, zbývá ještě vybrat konkrétní kousky oblečení, se kterými dosáhnete požadovaného efektu. Vždy se snažte samozřejmě vybírat takové oblečení, které se vám líbí, ale snažte se zhruba držet následujících pravidel. Následné oblékání a kombinování bude výrazně jednodušší.

Aby bylo vrstvení účinné, nesmíte kombinovat více než čtyři prvky, protože v takovém případě spíše začnete připomínat věšák na oblečení. Nejlépe zkombinujete kousky s jednoduššími styly a v méně dramatických barvách. U takto bohatého celkového vzhledu to nepřehánějte se šperky a dalšími doplňky, aby výsledek nebyl příliš přeplácaný.

Silnější látky

Jedním z doporučení, co určitě zařadit do šatníku ve chvíli, kdy chcete zakrýt nedostatky na tlustším břiše, spočívá ve výběru silnějších materiálů. Tyto hustší a přiléhavé látky se totiž mohou jemně řasit a za svou strukturou schovají případné nedokonalosti na postavě.

Volnější střihy oblečení

V případě výběru volného oblečení postupně opatrně. Snažte se vybírat takové kousky, které nejsou upnuté na tělo. Volbou nadměrných velikostí si však naopak můžete uškodit. Hledejte proto kompromis mezi tím, co je příliš na tělo a situací, kdy už jde spíše o oděv podobný pytli.

Kalhoty s vysokým pasem

Pro majitelky problematické oblasti bříška se určitě nehodí kalhoty do úrovně boků. Naopak mnohem lépe budou vypadat kalhoty s vysokým pasem, které dokážou skrýt linii břicha. Navíc pomáhají s optickým prodloužením nohou, což příjemně dotvoří hubenější vzhled.

Elegantní větší košile

Košili volného střihu můžete nosit jen tak splývavou nebo elegantně zčásti zastrčit. Dobrou zprávou je, že se skvěle kombinuje s oblečením do práce i na běžné pochůzky. Opět s nimi skvěle zakryjete svou problematickou partii v oblasti břicha.

Mírně zastrčené svetry

Pro skrytí menšího špíčku na břiše využijete nejrůznější svetry. Ty můžete nosit klasicky nebo je mírně zastrčit, aby se vytvořil lehký ohyb. Právě ten pomůže se zakrytím problematické partie a elegantně dotvoří vzhled vaší postavy.

Mikina

Naprosto klasickým kouskem oblečení, s jehož pomocí dokážete zakrýt břicho, je mikina. Ta je přirozeně lehce větší, takže vůbec neodhaluje linii břicha. Záleží už pak jenom na vás, jestli si vyberete verzi s kapucí nebo bez.