Snadné cviky, které zeštíhlí vaše nohy. Stačí cvičit pouhé 3 minuty před spaním

Fotografie: Freepik

Pevné a svalnaté tělo je vždy záležitostí dvou důležitých prvků: stravy a fyzické aktivity. Jedno bez druhého nikdy nestačí. Jdou ruku v ruce.

Ať už jsou nohy dlouhé nebo krátké, svalnaté nohy jsou žádanou fyzickou předností. Nikdo nemá rád ochablá stehna, a proto vám prozradíme metodu, jak si stehna a lýtka zpevnit. Tato metoda spočívá v provádění specifických cvičení po dobu pouhých 3 minut před spaním. Díky těmto cvikům budete mít skvělé nohy. Výsledky jsou rychle vidět a vaše sukně vám poděkují! Takže 3, 2, 1, jedeme!

Štíhlé nohy bez velké námahy

Štíhlé a svalnaté nohy vyžadují čas a úsilí. Samozřejmě nemůžeme držet dietu a očekávat, že se naše pokožka zázračně zpevní. Pokud však kvůli nedostatku času, motivace nebo chuti nemůžete chodit do posilovny a pravidelně cvičit, můžeme vám nabídnout účinnou metodu určenou přímo pro vás.

Fotografie: Freepik

Máme pro vás sadu krátkých cviků na stehna a lýtka, které vám pomohou vybudovat báječné, super vytvarované nohy. Tyto cviky pomáhají odstranit tuk z kolen a boků a zeštíhlit postavu, a to za pouhé 3 minuty. Nemusíte chodit do posilovny ani si pořizovat nákladné sportovní pomůcky. Jediné, co budete potřebovat, je postel a tři minuty času před spaním nebo bezprostředně po probuzení.

Cvik č. 1: Zpevněte přední část stehen

Toto cvičení pomáhá posilovat břišní svaly, stehna a kolena. Nejprve si lehněte na záda s rukama podél těla a zvedněte nohy nahoru tak, abyste vytvořili úhel 90 stupňů. Nohy držte rovně bez pokrčení v kolenou a chodidla by měla být u sebe a špičatá. Poté, zatímco tisknete nohy k sobě, pokrčte jedno koleno, směřujte chodidlo k hýždím, pak nohu natáhněte a pokrčte druhou. Opakujte 10 krát pro každou nohu.

Fotografie: Freepik

Toto cvičení je nejlepší, pokud jsou vaše svaly již zahřáté. Jednu nohu mějte vždy rovnou a napnutou. Dýchejte pravidelně, aby bylo vaše tělo dobře okysličené.

Cvik č. 2: Zpevněte zadní stranu stehen

Tento cvik posiluje zadní stranu stehen, ale také břišní svaly a kolena. Skládá se ze dvou částí. V první části si lehněte na záda, ruce mějte podél těla a nohy zvednuté nahoru, kolmo k břichu. Mějte nohy u sebe. Poté s nohama u sebe pokrčte jedno koleno za druhým a ujistěte se, že se paty dotýkají hýždí, přičemž špičky nohou směřují k tělu. Pro každou nohu proveďte jednu sérii po 10 cvicích.

Fotografie: Freepik

V druhé části postupujte tak, že budete nohy držet nahoře a jemně je natáhněte dozadu do úhlu 75 stupňů. Mírně pokrčte kolena, špičky nohou nechte směřovat vzhůru a pak kmitejte nohama dopředu a dozadu a zvedejte hýždě z podlahy. Po dokončení série 10 cviků na každou nohu se vraťte do výchozí polohy. Přitom udržujte svaly horních končetin napnuté. Udělejte jednu sadu po 20 cvicích.

Cvičení č. 3: Zpevněte vnitřní stranu stehen

Kromě vnitřních stehen tento cvik posiluje také horní část nohou, břišní svaly a hýždě. Lehněte si na záda a zkřižte nohy tak, aby pravá noha byla nad levou. Svaly na nohou mějte napnuté a dbejte na to, abyste měli nohy přitisknuté k sobě. Nyní pokrčte kolena a natáhněte je zpět do výchozí polohy. Po deseti sériích obraťte polohu nohou tak, že levou nohu překřížíte přes pravou, a pak to zopakujte také desetkrát.

Fotografie: Freepik

Ujistěte se, že máte během cvičení rovné nohy a udržujte svaly napnuté po celých 20 sérií. Pokud cítíte tlak v nohách a kolenou, děláte to správně.

Zdroj: Healthline