7 účinných cviků, díky kterým spálíte tuk na stehnech a vaše nohy budou jako ze žurnálu

Fotografie: Freepik

Jak se zbavit tuku na konkrétních partiích, například na stehnech? Odpověď je snadná: zdravě jíst a cvičit. Zásadní je ale vědět, které cviky jsou ty nejlepší.

Vnitřní stehna jsou problematickou oblastí, pokud jde o hromadění tuku v těle, a to zejména u žen. Tato tuková hmota způsobuje, že nohy vypadají nevzhledně, a je ještě obtížnější se jí zbavit než neústupného bříška. Nejlepším způsobem, jak ztratit stehenní tuk, je dodržovat zdravou stravu a provádět řadu cvičení. Postupujte podle sedmi cviků uvedených v tomto článku a získejte vysněné štíhlé a vytvarované nohy.

Krásná stehna nemusí být jen sen

Krásné štíhlé nohy jsou snem snad každé ženy. Navíc štíhlé nohy bez celulitidy jsou otázkou nejen zdravého jídla, ale také cviků, které vám stehna tvarují. Známá fitness trenérka nám poradila, jak se naučit správnou techniku a cviky, jež nejsou těžko proveditelné a od pravidelného cvičení vás určitě neodradí. Níže uvedené cviky provádějte alespoň třikrát do týdne, abyste co nejrychleji dosáhli kýženého efektu. Které cviky jsou ty nejúčinnější?

1. Angličáky

Angličáky jsou vynikajícím cvičením pro spalování tuků. Tento trénink procvičuje všechny svaly v těle a je také skvělý pro posílení a zpevnění celkové postavy. Pro dosažení nejlepších výsledků proveďte 10–20 opakování. Dřepněte si s dlaněmi na podlaze. Pak skočte zpět s nohama u sebe a dopadněte do pozice prkna, ruce držte rovně. Okamžitě se vraťte do dřepu. Vstaňte a skončete ve stoje.

2. Křivý krok

Křivý krok se zaměřuje na vnitřní stranu stehen a pomáhá změnit polohu boků, čímž zlepšuje celkové držení těla. Začněte vzpřímeně a rovně. Nyní posuňte levou nohu dozadu a za pravou tak, abyste došli ke zkříženým nohám s pokrčenými koleny, jako byste se ukláněli. Současně dejte ruce před sebe na úroveň hrudníku. To stejné opakujte i s pravou nohou. Proveďte tři série po 12 až 15 pohybech.

3. Kopy na záda

Jak už název napovídá, toto cvičení posiluje hýžďové svaly. Začněte na podlaze na všech čtyřech, ruce jsou v jedné linii s rameny. Ujistěte se, že záda zůstávají rovná a rovnoběžná s podlahou, a zvedněte patu směrem ke stropu. V této poloze vydržte několik sekund a vraťte se do výchozí polohy. Tento pohyb opakujte i s druhou nohou. Cvik opakujte 10 až 15krát pro každou nohu.

Fotografie: Freepik

4. Žabí skoky

Jak název napovídá, žabí skoky jsou cvičení, které napodobuje skok tohoto obojživelníka. Nenechte se však zmást jejich jednoduchostí. Tento cvik je velmi účinný, protože procvičuje čtyřhlavý sval stehenní, hýžďové svaly a kyčelní klouby. Chcete-li spálit přebytečný tuk, který způsobuje, že vaše stehna vypadají neatraktivně, jednoduše dělejte tyto žabí skoky.

Fotografie: Pexels

Začněte ve stoje s chodidly v jedné linii s rameny. Nyní pokrčte kolena a dejte ruce před sebe. V této poloze vydržte jednu až dvě sekundy. Nyní vyskočte a pohybujte se vpřed jako žába. Při dopadu nezapomeňte pokrčit kolena, abyste zmírnili pád.

5. Nůžkové skoky

O účinnosti tohoto jednoduchého cviku vás přesvědčí fakt, že ho jako rozcvičku a kondiční cvičení používá i americká armáda. Začněte malými skoky na místě. Pak při výskoku zvedněte ruce nad hlavu a rozkročte se. Proveďte série po pěti skocích za sebou.

6. Boční zvedání nohou

Jedná se o variaci klasického zvedání nohou, protože tento cvik se provádí v poloze vleže na boku, kdy horní noha působí jako odpor na dolní nohu. Výhodou tohoto cviku je, že procvičuje nejen vnitřní stehna, ale také vnější stehna a šikmé svaly. Lehněte si rovně na bok. Hlavu a krk si opřete o spodní část paže. Prsty mějte napjaté a vzdálené od těla. Nyní zvedněte obě nohy co nejvýše. V této poloze vydržte 2 sekundy a poté se vraťte do výchozí polohy. Proveďte jednu až dvě série po 15 pohybech na každé straně.

7. Sumo dřepy

Sumo dřepy jsou nejen účinné pro zpevnění stehen a hýždí, ale jsou také vynikající pro odstranění odolného břišního tuku. Postavte se s nohama od sebe tak, abyste měli chodidla na šířku ramen. Nohy položte do úhlu 45 stupňů. Nyní udělejte dřep pod úhlem 90 stupňů a ruce schovejte pod bradu. Pak se v polovině cesty vraťte nahoru a pak zase dolů. Pro ztížení a zefektivnění cvičení můžete mezi rukama držet také závaží.

Zdroj: WomensHealthMag