Muži si většinou uvědomí, jakou měli doma ženu, až když je příliš pozdě

Fotografie: Freepik

Spousta dnešních manželství řeší jeden problém – stereotyp. Během několika let společného soužití se manželé dokonale poznají, vědí o svých přednostech i chybách a snaží se v mnohých případech dojít ke kompromisu a oboustranné spokojenosti. Co však muži většinou udělají, pokud doma nejsou úplně spokojeni?

Buď se snaží problém se svou ženou řešit, nebo prostě odejdou najít potěšení jinde. K tomuto tématu přinášíme jeden příběh.

Když manželství ztratí smysl

S Tamarou se seznámil na univerzitě. Když ji poprvé spatřil, jeho myšlenky odpluly do neznáma. Vždycky byl vtipný, ale tentokrát se zmohl jen na hloupý úsměv. Tamara přijala jeho pozvání na procházku. Od té chvíle byli nerozluční přátelé, po nějaké době z nich byl pár. Společné názory, koníčky, plány do budoucna – to všechno přispělo k rozhodnutí, že si Tamaru chce vzít.

Během 17 let, kdy s manželkou žil, vychovali dva syny a vytvořili svoje rodinné hnízdo plné pohody. Povinnosti v domácnosti si rozdělili, problémy okamžitě vyřešili ke spokojenosti obou. Věděl, že mezi jeho kamarády to není taková pohádka, jako u něj. Postupně se u každého z nich podepisovaly rozvodové papíry, jejich společné večírky připomínaly spíše večery pro svobodné muže. Tato situace ho velmi ovlivnila, ačkoliv si to nepřipouštěl.

Dokážou ženy odpustit nevěru a vzít muže zpět?

Na jednom večírku se seznámil s Alinou a úplně ztratil hlavu. A také zábrany. Nezamiloval se, šlo hlavně o fyzickou přitažlivost. Tím začaly jeho problém v osobním i rodinném životě. S Tamarou se čím dál více hádali, a on, místo aby situaci řešil jako dříve, raději odešel zapomenout na strasti do náručí jiné ženy.

Rozhodl se opustit manželku a začal žít s Alinou. Po roce však dospěl k názoru, že to byla největší chyba v jeho životě. Uvědomil si, že bydlí s někým, koho vlastně vůbec nezná. Musel si sám řešit každodenní problémy včetně těch finančních. Jeho manželka mu ale nedokázala odpustit jeho nevěru. On si nedovolil poprosit o odpuštění, zároveň by se k ní ale rád vrátil.

Fotografie: Freepik

Jak to mají ženy a muži s nevěrou?

Není to jen mužská záležitost. I mnoho žen opouští své muže, protože nejsou spokojené s tím, co mají doma. Nenaslouchají jejím slovům, nepomohou s domácími pracemi, nevykoupou děti. Je to spousta maličkostí, které postupně vyrostou ve velký problém, který už ženy nechtějí řešit.

Chtějí si odpočinout od všedních starostí, vypnout rodičovský režim a užít si chvilky pro sebe. Proto skončí v náručí jiného muže. Stojí však toto chvilkové potěšení za to rozbít rodinu, kterou budujete několik let a do které jste vložili spoustu sil?

Opravdu stojí trocha potěšení za zničení rodiny?

Muži přemýšlejí ještě trochu jinak. Jde jim hlavně o to, že je doma nikdo nepeskuje, užijí si kvalitní sex, a milenka po nich nic nechce. Rádi se ale vrací domů, kde jim manželka navaří a vypere. Nechce se jim vzdávat se svých dětí.

Když chce jejich manželka či partnerka problém řešit, nechtějí dělat kompromisy a jen oni mají pravdu. Největší problém vidí v tom, když chce žena, aby navštívili poradenské centrum či jiné zařízení. Nikdy to přeci není tak vážné, aby se do toho musel míchat někdo cizí.