Osudovou ženou v životě Brada Pitta nebyla Jennifer Aniston ani Angelina Jolie, ale jiná slavná herečka, se kterou se potkal téměř před 30 lety

Fotografie: Getty Images

Brad Pitt je známý americký herec a producent, který účinkoval v řadě filmů a seriálů. Lidé jej mívají často spojeného se jmény jeho bývalých žen, rovněž hereček, kterými byly Jennifer Aniston a Angelina Jolie. Mnohem méně lidí však ví, že jen málo chybělo k tomu, aby svůj život ještě předtím spojil s jinou slavnou herečkou, se kterou si byli velice blízcí.

Původ a herecké začátky

Brad, vlastním jménem William Bradley, se narodil v americkém státě Missouri a se svými sourozenci vyrůstal ve věřící rodině. V domovském státě sice nastoupil na studia žurnalistiky a designu, nedokončil je ale a rozhodl se stát hercem, přičemž si však musel k příležitostnému hraní v Los Angeles přivydělávat různými pracemi na živobytí.

Postupně začal účinkovat v několika seriálech a filmech a jeho herecká kariéra se začala slibně rozvíjet, ačkoliv se Brad Pitt snažil vystoupit ze škatulky pohledného, kladného mladíka.

Osudové setkání

V roce 1995 byl obsazen do jedné z hlavních rolí filmového thrilleru Sedm, který mu přinesl nejen vytouženou odlišnou roli, tentokrát policisty, ale také setkání s filmovou kolegyní Gwyneth Paltrow.

Právě při natáčení tohoto filmu spolu Brad a Gwyneth začali chodit. Brada sice provázela pověst sukničkáře, což bylo ale hodně dáno také tím, že byl terčem pozornosti bulváru. Gwyneth na něm zaujala jeho citlivost a také otevřenost. Brad byl z kolegyně unesen a brzy začal uskutečňovat dlouhodobé plány na společnou budoucnost.

Proč vztah nevyšel

V roce 1996 došlo k jejich zasnoubení a Brad koupil dům poblíž Hollywoodu, kam se měli společně nastěhovat. Zdálo se, že nic nestojí cestě jejich svatbě a následnému štěstí, už i proto, že Brad mimo jiné výborně vycházel také se snoubenčiným otcem, který patří mezi úspěšné hollywoodské producenty.

Přesto však ke sňatku nedošlo a podle všeho v tom významnou roli sehrála matka Gwyneth, rovněž úspěšná herečka Blythe Danner, kterou do svých filmů často obsazoval například Woody Allen.

Otec Blythe byl významný bankéř a Blythe byla poznamenána luxusním prostředím, v němž vyrůstala. Zejména proto se jí tedy nezdálo vhodné, aby si její dcera vzala muže z obyčejných poměrů. Často s dcerou na toto téma hovořila a nenápadně se jí podařilo vyvolat v ní nejistotu ohledně vhodnosti jejího svazku s Bradem.

Pouhý rok po zasnoubení nakonec v Gwyneth její pochybnosti zvítězily a snoubenci oznámila, že se svatba neuskuteční. Brada tento vývoj událostí samozřejmě zasáhl, ale Gwyneth se mu pokoušela vysvětlit, že se ještě necítí na založení rodiny a že je pro ni příliš dobrý.

První manželství tak Brad Pitt uzavřel až v roce 2000, a to se známou herečkou Jennifer Aniston. Ani toto manželství, ani druhé manželství s herečkou Angelinou Jolie, však nevydrželo. Vypadá to tedy, že na tu správnou partnerku Brad Pitt teprve čeká.