Nenápadné drobnosti, díky nimž bude vaše manželství nezničitelné

Fotografie: Freepik

Jaká bývá vaše první ranní myšlenka? S největší pravděpodobností se ihned po probuzení věnujete seznamu každodenních úkolů: dostat děti do školy, nachystat prezentaci, vyzvednout věci z čistírny a podobně. Ale neexistuje něco mnohem důležitějšího, na co pravděpodobně stále zapomínáte? Ano, myslíme vašeho partnera.

Najděte si ve svém rozvrhu chvilku jen a jen pro svého muže

Samozřejmě že na svého partnera myslíte. Posíláte si SMS a sdílíte své úspěchy, máte pravidelný sex. Pamatujte si však, když jste si opravdu udělali v každodenní rutině čas jen pro něj? Ideální čas může být ráno! A to nejen proto, že v tuto dobu nastavujeme tón na celý den, ale také proto, že jsme ještě neměli čas zabřednout do jiných povinností. Navíc brzy ráno máme nejnižší srdeční frekvenci a nejnižší krevní tlak. Během této doby jsme uvolněnější a otevřenější.

Fotografie: Freepik

Řekněte svému partnerovi dobré ráno a sbohem!

I když to zní banálně, tato malá zdvořilost může ve vašem vztahu udělat velkou změnu. Přemýšlejte o tom! Loučíte se se svými kolegy. než zavřete počítač a vydáte se domů? A když jste své dítě dopravili do školy, pravděpodobně pozdravíte učitele a přejete jim dobrý den? Váš partner si zaslouží stejné zacházení. „Pokud svému partnerovi neřeknete dobré ráno a podobně, může se díky nim cítit izolovaně a opuštěně,“ říká Sara Sedlik, odbornice na manželství a rodinu. „Rozloučení je stejně důležité jako pozdravení. I v hádce! Tiché zabouchnutí dveří způsobí, že se většina lidí bude cítit osamělá.“

Co potěší každého a v každé situaci? No přece kompliment!

Samozřejmě všichni dobře víme, že komplimenty perfektně fungují, ale ponořená do seznamu škola-práce-nákup-čistírna-žehlení s největší pravděpodobností zapomenete říct svému partnerovi, proč jste se rozhodla se s ním oženit a proč do dnešního dne na svém rozhodnutí trváte. Nebo proč jste na něj pyšná a proč ho máte tak ráda. Výzkumník John Gottman tvrdí, že silné manželství je zaručeno, pokud vyvážíte každé negativní tvrzení pěti pozitivními. Není nic lepšího, než začít ráno komplimentem!

Neopouštějte dům v hádce a všechno dořešte hned ráno
Je důležité neopouštět dům rozrušený. Vypořádejte se s nepříjemným tématem nebo hádkou ráno (alespoň to zkuste) a po zbytek dne pocítíte obrovský rozdíl v tom, jak se cítíte. Další tipy pro šťastné manželství:

  • říkejte si vtipy a veselé historky,
  • mějte malá společná tajemství,
  • zkuste se na partnera podívat očima, kterýma jste ho viděla na začátku vztahu.