Jak poznat, že partner není emočně inteligentní. Toto by měla znát každá žena

Fotografie: Freepik

Schopnost porozumět, řídit a vyjádřit své emoce jsou vlastnostmi, které jsou ve vztahu nezbytné a neocenitelné. Ne každý má schopnost emoce vyjádřit tak, aby to vyznělo pro druhého srozumitelně.

Tyto dovednosti se můžete naučit, ale jestliže partner neprojevuje žádnou snahu o získání emoční inteligence, může to být signál k tomu ze vztahu odejít. Jaké příznaky byste měli pozorovat, pokud partner nemá dostatek této inteligence a neumí projevit své city přímo k vám?

Fotografie: Freepik

Jedním z příznaků může být trvalá zaneprázdněnost nebo se cítí nepříjemně, když mluví o emocích

Jestliže používá jen jedno slovo, když se mluví o vztazích nebo jiných emočních záležitost, mějte se na pozoru. Může to být důvod k tomu, že vám nikdy neřekne, co k vám cítí. Může také podceňovat vlastní pocity, pokud se něco stane a jste naštvaní, mohou se objevit fráze jako „zkus vidět věci v pozitivním světle“ nebo „nic vážného se neděje“.

Když mluví o emocích, může se cítit nepříjemně. Může se ošívat a vyhýbat se tématu. Už při tomto jednání byste měli mít na mysli, co by mohlo přijít, až půjde například o žádost o ruku nebo jinou závažnou situaci. Dalším problémem může být trvalá zaneprázdněnost. Tím se partner snaží naznačit, že raději s vámi nechce emoce probírat a je raději v práci.

Fotografie: Freepik

Emočně se neumí vcítit do situací jiných lidí

Chybí mu empatie, nechápe, že se ostatní mohou cítit hrozně nebo nepozná, kdy je člověk šťastný. Problémem může být zobecnění ras, pohlaví nebo skupin lidí. Když dojde řeč na váš vztah, neumí o něm mluvit ani vyjadřovat své pocity a co by například změnil.

Problémem může být partnerova minulost. Impulsivní nebo nebezpečné chování může mít za následek emoční nepřizpůsobivost a uzavření se do sebe. Pokud má problémy s drogami nebo alkohol a nechce si ho přiznat, zkuste mu pomoci, ale v první řadě musí chtít on sám.

Zdroj: VeryWellMind