Jak přirozeně odstranit šedé vlasy, aniž byste je museli vystavovat chemickým produktům

Fotografie: Freepik

Krásné vlasy bez šedin jsou snem snad každé ženy. Lze pro to něco udělat, prozradíme co. Nejedná se o žádné složitosti a ani nemusíte kupovat drahé preparáty.

Každá, byť jen jednoduchá aktivita může kladně, ale i negativně ovlivňovat lidské tělo. Jako příklad můžeme brát běhání. I to může poškozovat klouby, pokud je prováděno špatně. Stejně tak je to i s vlasy, pokud jim neposkytujeme péči a špatně se stravujeme, rozhodně nebudeme mít vlasy lesklé, hebké, bohaté a bez šedin. Jestliže sledujete, že jsou vaše vlasy bez známek vitality, neděste se, máme pro vás jednoduché a efektivní řešení. 

Záludný melanin se po čase ztrácí 

Možná je to až k nevíře, ale onen záludný melanin může ovlivnit i změna počasí. Možná jste si již všimli, že s přibývajícím věkem se pigment z vlasů ztrácí. Je to způsobeno snížením melanocytů v koříncích vlasů. Proto je přímo nutné, abyste dbali o svou životosprávu, zdravě jste jedli a co nejvíce se vyhýbali stresu. Pokud dokážete zkombinovat správnou výživu, a především hormonální rovnováhu, je možné se těšit z krásných vlasů.

Fotografie: Pixabay

Pokud máte potíže se štítnou žlázou, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem, také endokrinologem a následně dermatologem. Jestliže jste si však jisti, že vás snížená nebo zvýšená funkce tohoto malého endokrinního orgánu netrápí, vyzkoušejte přírodní léčbu na zotavení a celkově zkrášlení vašich vlasů. Nikdy ale nezapomínejte, že se o vlasy musíte starat a mít jejich péči pod kontrolou. Nepoužívejte vlasovou kosmetiku, která zbytečně zatěžuje folikuly, což dělají například parabeny a jiné. 

Domácí lektvar pro silné a krásné vlasy bez šedin

Je jednoduché zajít do drogerie a koupit si nějaký podpůrný prostředek pro krásné vlasy. Je ale také možné vyrobit si domácí masku na vlasy, která bude připravená pouze z přírodních surovin, a navíc bude levnějí a pro zdraví přínosnější. Budete potřebovat pouze menší kořen zázvoru, polévkovou lžíci olivového oleje a polévkovou lžíci medu.

Fotografie: Pixabay

Výroba i použití této přírodní masky je velmi jednoduchá. Jistě vás mile překvapí a nebude problém si takový úžasný lektvar dopřát jednou týdně. Ze všeho nejdříve nastrouhejte kořen zázvoru na jemné straně struhadla, vymačkejte z něj šťávu, kterou dáte bokem do misky, a přidejte k ní ostatní suroviny. Masku vždy nanášejte na mokré vlasy a nechte ji působit přibližně 40 minut. Poté vlasy opláchněte běžným způsobem.

Zdroj: Healthline