Sbohem šedinám bez použití agresivní chemie: Síla kávy a zeleného čaje navrátí vlasům mladistvost

Fotografie: Freepik

První šedivé vlasy se začínají objevovat asi v 35 letech. Barvení vlasů do šedých odstínů je dnes v módě, pokud však nejste příznivcem této barvy, můžete se zbavit šedin domácími prostředky.

Postupné prokvétání vlasů může trvat několik let. Pokud si nebarvíte vlasy a chcete si zachovat přirozenou barvu bez šedin, pak jsou domácí prostředky ideální volbou. Nemusíte si kvůli zakrytí pár šedých vlasů barvit celou hlavu chemickými barvami. Přírodní barvu také využijete na šedivé odrosty, abyste nemuseli vlasy dobarvovat tak často, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Jak zpomalit šedivění vlasů

Šedivění vlasů závisí na genetice, ale vstupuje sem i mnoho jiných faktorů, které můžete ovlivnit a zachovat si barvu vlasů déle. Především mějte dostatek vitamínů B, E, A, D a minerály, hořčík, železo, selen, měď a zinek. Snažte se vlasy chránit před přímým slunečním zářením. Také nešetrné úpravy vlasů urychlují šedivění. Chemikálie v barvách na vlasy, horká kulma a vyčesávání hrubým hřebenem poškozují vlasy a ty jsou pak k šedivění náchylnější.

Pokud se chcete o vlasy starat jen přírodními prostředky, existuje několik osvědčených metod, které používaly už naše babičky. Káva, již máme všichni doma po ruce, je výborná na obarvení šedivých vlasů. Jediná nevýhoda je, že nebude vypadat dobře u blondýnek. Odstín vašich vlasů by tedy měl být od světle hnědé po černou.

Síla kávy a zeleného čaje

Dvě lžíce mleté kávy zalijte šálkem vroucí vody a nechte vychladnout. Je dobré, pokud můžete použít kávu organickou. Kávu sceďte přes sítko, vlasy si umyjte a poté do nich vmasírujte kávový odvar. Vlasy překryjte igelitem a nechte půl hodiny působit. Poté vlasy opláchněte vlažnou vodou. Kúru aplikujte jednou až dvakrát týdně.

Fotografie: Freepik

Když ke kávě přidáte i zelený čaj, nebude vašim vlasům už nic chybět. Tato směs je plná antioxidantů, vitamínů a minerálů, které pomáhají udržovat zdraví vašich vlasů i pokožky hlavy. Ve 150 ml vody uvařte zelený čaj spolu se čtyřmi bobkovými listy. Poté sceďte a přidejte lžíci kokosového oleje a lžíci mleté kávy. Kúru aplikujte od kořínků do délek vlasů a nechte ji 30 minut působit. Poté opláchněte. Tato směs je vhodná i k barvení šedin v obočí. Tam ji stačí nechat působit 5 minut.

Barva z ořechových skořápek

Tmavovlásky pak mohou vyzkoušet i barvu z ořechových skořápek. Ty ponořte do hrnce s vodou a vařte 30 minut. Nechte vychladnout a tekutinu sceďte. Ořechová barva má velkou sílu, proto dávejte pozor i na oblečení a pokožku kolem vlasů. Na šediny ji nanášejte vatovým tampónkem a nechte ji hodinu působit. Při aplikaci používejte rukavice, vyhnete se tak obarvení prstů.

Zdroj: Healthline