Hlavní důvody, kvůli kterým kadeřníci nedoporučují barvit vlasy během menstruace

Fotografie: Freepik

Mnoho žen si často a pravidelně barví vlasy. Mnoho z nich však neví, že by k barvení nemělo docházet během menstruace a co se může stát. Prozradíme vám to.

Mnoho lékařů doporučuje ženám, aby neměnily barvu vlasů během svých dnů. Navzdory skutečnosti, že neexistuje žádný oficiální stanovisko ani zákaz barvení během menstruace, lékaři uvádějí několik velmi rozumných argumentů, které by vás měli přesvědčit s barvením raději několik dnů počkat. Posuďte sami, zda vám to stojí za to.

Během svých dnů máte zvýšenou bolestivost

Během kritických dní mají salonní procedury na ženské tělo velmi silný účinek a přidávají jim pouze stres. Se změnou své image je proto vhodné několik dní počkat. Během menstruace totiž v těle ženy dochází k různým hormonálním změnám, které mohou negativně ovlivnit výsledek barvení. Vliv může mít také to, že během menstruace proudí do pánevních orgánů hodně krve a v některých oblastech ke zpomalení krevního oběhu.

Fotografie: Freepik

Dalším důvodem, proč s barvením svých vlasů raději počkat pro menstruaci je zvýšená citlivost na různé pachy. Pravidelné krvácení s sebou často nese nevolnosti a ty se mohou zhoršit právě při vdechnutí zápachu barvy. Navíc vám každá profesionální kadeřnice potvrdí, že barvení vlasů během menstruace nemusí být vždy stoprocentně úspěšná. Nastat může hned několik problémů, které jistě nechcete zažít.

Může se vyskytnout několik závažných potíží

Barva vám při menstruaci může špatně chytnout a často vám nebude držet. Případně může dojít k nerovnoměrnému zbarvení nebo dokonce ztrátě vašich vlasů. Stává se také to, že vlasy po barvení chytí zelený odstín. Kromě potíží se samotnou barvou se mohou častěji objevit také alergické reakce. Pochopitelně každá žena prožívá své dny jinak. Některé ženy se cítí dobře a o menstruaci takřka nevědí. Jiné mají silné bolesti a je jim špatně.

Fotografie: Freepik

Za všechno může hormonální narušení. Právě hormonální pozadí má vliv na vlasy. Aktivuje práci mazových žláz a při menstruaci se vaše vlasy tak rychleji mastí. Mění se také struktura jednotlivých pramenů. Při menstruaci jsou více hrubé. Pokožka hlavy je navíc v tomto období zbavena důležitých stopových prvků. Výše zmíněná rizika zmírníte pokud budete používat vysoce kvalitní barvu, otestujete ji nejprve na prameni a použijete jemná barviva.

Zdroj: TheSun