Účesy, které jsou v zahraničí v módě u žen starších čtyřiceti let

Fotografie: Freepik

Moderní čtyřicetiletou ženu nelze vůbec srovnávat s vrstevnicemi z dřívějších generací. Ve čtyřiceti je žena stále mladá, energická a stále je krásná. Navíc vypadá o deset let mladší.

Dámy, které oslavily čtyřicáté narozeniny pokračují v objevování světa a stále sledují svůj vzhled. Svým stylem a také účesem se snaží držet krok s mladou generací a moderními trendy. Novináři zjistili, jaké účesy nyní preferují čtyřicetileté dámy v zahraničí. Pojďme se podívat na preference jednotlivých národů.

Britské ženy mají rádi rozverné účesy

Ženy žijící v Anglii preferují francouzský účes s krátkou ofinou a strukturovanými prameny vlasů. Takový účes vypadá rozevlátý, chlupatá a rozverný. Vlasy mají různou délku a účes tak vypadá velmi mladistvě. Vhodný je pro oválné obličeje. Britky preferují od čtyřicítky krátké nebo středně dlouhé účesy, které nevyžadují žádnou složitou péči. Chtějí také zdůraznit všechny své přednosti. Hledají jednoduchost a rafinovanost.

Fotografie: Freepik

Američanky ve věku nad čtyřicet jsou zvyklé vypadat ambiciózně, sebevědomě a nezávisle. Volí si většinou krátký a dynamický účes s roztrhanou texturou. Nejčastěji si ženy v této zemi volí právě mezi krátkými a polodlouhými střihy. Američanky navíc rády experimentují s barvou vlasů. Rády mají například ombre, balayage nebo zvýrazňování některých zón. Milují také tónování vlasů, věří, že tak vypadají originálněji, výrazněji a více žensky.

Francouzky sází hlavně na ženskost

Střihy, které preferují čtyřicetileté ženy ve Francii, musí být vysloveně ženské. Přitom nesmí být těžké na úpravu během celého dne. Účes by měl být jednoduchý. Francouzky po čtyřicítce chtějí zároveň vypadat romanticky. Věří, že právě v takových účesech vypadají jako mladé dívky, nikoli staré ženy. Navíc jim takové účesy dodávají svěžest. Jiný názor na účesy mají stejně staré dámy v Jižní Korey.

Fotografie: Freepik

Čtyřicetiletá jihokorejské ženy milují svůj vzhled s vlasy staženými do drdolu nebo s vysokým copem. Korejci považují svůj vzhled za první známku zdraví. Vlasy musí být dlouhé: ohon, rovné nebo mírně zvlněné kadeře – to je volba většiny čtyřicetiletých korejských žen. Ostříhat se tu nechají ženy až zhruba o dvacet let poději. V zásadě se však i tyto starší dámy snaží vyčesávat drdoly nebo culíky. Vlasy Korejky zkrátka musí být úhledně upravené.

Zdroj: WomensHealthMag