Ponožky v sandálech a legíny místo kalhot jako přešlap? Stará módní pravidla mají dnes zelenou

Fotografie: Depositphotos

Móda se neustále mění. Existují však zaběhlá módní pravidla, jež byste měly dodržovat za všech okolností. Podívejte se na ta nejznámější, která však už neplatí.

Svět módy je plný pravidel, která údajně pomáhají dosáhnout vrcholového stylu. Nicméně ne všechna tato „pravidla“ jsou závazná. Ve skutečnosti je mnoho z nich zastaralých a omezujících, což vám může bránit v tom, abyste se vyjádřily a experimentovaly se svým osobním stylem. Osvoboďte se od těchto omezení, dnes už vám za ně nikdo trhat hlavu nebude.

Nikdy nemíchejte vzory

Toto starobylé pravidlo odrazuje každého, kdo by se jen pokusil o kombinování různých vzorů v jednom outfitu. Ve skutečnosti může míchání vzorů vést k odvážnému a stylovému vzhledu. Experimentujte s různými vzory. Klidně zkombinujte květinový vzor s pruhy nebo zvířecí motiv s geometrickými tvary. Fantazii se meze nekladou a můžete vytvářet jedinečné a nápadité kombinace, které vás definují.

Boty, kabelka a pásek musí ladit

Myšlenka, že vaše doplňky si musí vzájemně odpovídat a ladit, je zastaralá a omezuje vaši kreativitu. Při výběru doplňků se tak více soustřeďte na to, aby spíše doplňovaly váš oděv a vyjádřily váš osobní styl, než aby byly například ve stejné barvě. Upuštění od tohoto závazného pravidla dává možnost být opravdu kreativní, co se doplňků týče, a vytvořit tak kombinace, které by dříve neprošly.

Vodorovné pruhy rozšiřují

Je pravda, že vodorovné pruhy mohou rozšiřovat, ale to neznamená, že jsou zakázány. Ukázalo se, že čtverec s vodorovnými pruhy se zdá opticky širší, ale zároveň i vyšší než čtverec se svislými pruhy. Také se ukázalo, že stejná postava se jeví ve vodorovných pruzích štíhlejší než v těch svislých. Zvolte tenčí pruhy, nebo je zkombinujte se zužujícími prvky, jako jsou kalhoty s vysokým pasem, a směle do vodorovných pruhů.

žena v pruhovaných šatech
Fotografie: Freepik

Ponožky v sandálech jsou módní peklo

Kombinace ponožek a sandálů dodnes mnozí považují za těžké módní faux pas. Budete se asi divit, ale i tato bizarnost už byla módním světem vzata na milost. Pokud si vezmete robustnější sandály s výraznými ponožkami pro trendy a nečekaný vzhled, nikdo vám už nemůže říct ani popel. Ale chce to opravdu odvahu.

Legíny nejsou kalhoty

Ačkoli legíny nemusí být vhodné pro každou příležitost, pokud si vyberete ty z hrubšího materiálu, které nepůsobí tolik vyzývavě, můžete je obléct i místo kalhot. Vezměte si k nim oversized svetr nebo prodlouženou košili. Kotníkové boty pak dotvoří elegantní a ležérní outfit. Pro hladký a sofistikovaný vzhled zvolte k legínám boty na podpatku.

žena ve sportovním outfitu
Fotografie: Freepik

Drobné ženy nemohou nosit maxi šaty

Drobné ženy mohou vypadat úžasně v maxi šatech, pokud si vyberou správný střih a styl. Maxi sukně jsou navíc letos opravdu v kurzu a rozhodně se jich nebojte, i když nejste příliš vysoká. Pokud se přesto nebudete cítit, vezměte si k maxi sukni boty na podpatku nebo klínku. Jinak se však nebojte ani tenisek, které jsou dnes už povoleny nosit ke všem sukním.

Zdroj: Brightside