4 tvary obličeje, 4 tipy na lichotivý účes: Kadeřnice pomůže zvýraznit půvabné rysy

Fotografie: Depositphotos

Při volbě účesu jich je na výběr opravdu nepřeberné množství. Aby vám však slušel, je potřeba zaměřit se i na kvalitu vlasů a tvar obličeje.

Tvar vaší tváře hraje významnou roli při výběru účesu, jenž vám nejlépe padne. Stejně jako při výběru oblečení i účes může zvýrazňovat, nebo naopak potlačovat nedokonalosti. Pokud zvolíte ten, který lichotí vašim rysům, budete možná samy překvapené, jak výborně vypadáte. V konečném důsledku vás vhodně zvolený účes výrazně omladí a zvedne vám ztracené sebevědomí.

Oválný tvar

Oválný tvar obličeje se považuje za nejvíce vyvážený a všestranný, protože mu sluší široká škála účesů. Pokud máte oválný obličej, máte štěstí. Můžete experimentovat s různými délkami, texturami i stylem. Ať už preferujete krátké, střední, nebo dlouhé vlasy, téměř jakýkoliv účes vám bude slušet. Vyhněte se pouze účesům, které zcela zakrývají čelo, protože mohou prodloužit vaši tvář. Můžete tak vybírat z krátkého pixie střihu, dlouhých vrstvených účesů, všech typů mikáda a účesů s ofinou na stranu.

Kulatý tvar

Křivky kulaté tváře působí velmi jemně. Obličej je přibližně stejně široký jako dlouhý. Cílem je tedy vytvořit iluzi délky, a tím rozbít jeho kulatost. Zaměřte se na to, že byste neměly z vlasů kolem obličeje vytvářet kulaté vlny. Střihy těsně pod bradu s podtočenými vlasy také nebudou to pravé ořechové. Slušet vám budou dlouhé vrstvené střihy, zkosená mikáda, texturované pixie střihy a ofiny na stranu.

Ideální účesy pro ženy po čtyřicítce. Během chvíle omladí až o 10 let

Čtvercový tvar

Čtvercové tváře mají výrazné čelisti a čtvercový tvar podél vlasové linie. Obličej tak může působit trochu drsně a je potřeba ostré úhly trochu zakulatit. Cílem je zmírnit úhly a přidat nějaké křivky do obličeje. Proto se vyhýbejte rovným, krátkým a dokonale strukturovaným účesům a rovně střiženým ofinám. Zvolte dlouhé vrstvené střihy, texturovaná mikáda, vlnité účesy a ofiny na stranu.

tvary obličjee
Fotografie: Freepik

Tvar srdce

Obrácený trojúhelník se vyznačuje širokým čelem a úzkou, zašpičatělou bradu. Cílem tak je vyvážit šířku čela a zjemnit oblast brady. Vybírejte tedy dlouhé mnohovrstevnaté střihy, ofiny do strany, mikáda končící u brady a texturované krátké pixie střihy. Vyhněte se příliš krátkým účesům, které odhalují čelo, protože je budou opticky ještě více rozšiřovat.

Zdroj: Santeplusmag