Účesy, které skvěle padnou k atmosféře jara: Oslava teplých dnů změnou vlasů může začít

Fotografie: Depositphotos

Jaro je po dlouhé zimě vítanou změnou a mnoho lidí s jeho příchodem pociťuje příliv nové energie. Možná jste tak zatoužily oslavit jaro novým účesem. Zjistěte, s kterými letos nešlápnete vedle.

Přemýšlíte, že by to chtělo nějakou změnu účesu? Určitě jděte do toho, protože účesy mají moc výrazně změnit celkový vzhled, podtrhnout osobní styl i zvednout sebevědomí. Ať už hledáte sofistikovaný, rozverný, nebo trendy vzhled, z těchto účesů si určitě vyberete. Je libo klasické mikádo, vrstvený účes, nebo odvážný rozcuch?

Účes Job

Je to elegantní a šik varianta pro ty, kteří preferují hladkou úpravu vlasů. Tento účes, je inspirovaný klasickým mikádem. Charakterizuje ho tupý střih, jenž končí těsně pod linií čelisti. Je to nadčasový účes vhodný pro různé typy vlasů i tvarů obličeje. Tento sofistikovaný účes nenáročný na údržbu ocení především majitelky jemných vlasů.

Wispy Bangs

Název odkazuje na řidší ofinu, která vašemu obličeji dodá jemnost a orámování. Na rozdíl od běžné tupé ofiny, jež může působit příliš tvrdě a ne každému tvaru obličeje sluší, je tento typ ofiny mnohem nadýchanější, lehčí a bude slušet prakticky všem typům vlasů i obličeje. Lze ji upravit v krátké variantě, ale dobře funguje i jako delší a šikmá. Velmi často se také zapracovává do vlasů kolem obličeje, a plynule tak přechází do jeho bočního rámování.

účes s řídkou ofinou
Fotografie: Freepik

Italský Bob

Italské mikádo je moderním pojetím klasického mikáda, které je oblíbené pro svůj jednoduchý a stylový vzhled. Italské mikádo se stříhá v délkách mezi bradou a klíční kostí. Vlasy jsou sestříhané do vrstev tak, že okamžitě získávají na objemu. Tento účes zvýrazňuje texturu vlasů a dodává jim na pohybu. Hodí se k různým tvarům obličeje a je oblíbený mezi těmi, kteří chtějí moderní, všestranný účes, jenž není náročný na údržbu.

Ideální účesy pro ženy po čtyřicítce. Během chvíle omladí až o 10 let

Francouzský Bob

Podobně jako ten italský je francouzské mikádo delší variantou toho klasického. Délka kopíruje hranu čelisti. Přestože střih je tupý, nepůsobí francouzské mikádo tolik uhlazeně jako to klasické. Konce vlasů se mohou vlnit směrem ven. Uhlazenost se tak rozbíjí, nádech sofistikovanosti však stále zůstává zachován. Velkou výhodou je to, že se hodí pro všechny typ vlasů i tvarů obličeje.

francouzské mikádo
Fotografie: Freepik

Mixie

Mixie účes kombinuje prvky jak krátkého pixie střihu, na vrabčáka, tak delších sestříhaných vlasů. Tento účes působí velmi rozverně, neuspořádaně a mladistvě. Zatímco v horní části hlavy jsou vlasy sestříhané do krátkých střapců, v zadní části hlavy je ponechaná délka po konec krku. Vlasy jsou opět sestříhané v neuspořádaných vrstvách. Mixie střih nabízí rovnováhu mezi ženskostí a odvážným, výrazným stylem a lze ho přizpůsobit individuálním preferencím.

Zdroj: Byrdie