Sexy střihy pro krátké vlasy

Ženy se ještě stále dělí na dva tábory. Jedny na krátké vlasy dopustit nedají a jiné je z nějakých důvodů zapuzují. Už dávno neplatí, že krátké střihy jsou určeny jen pro starší dámy. V dnešní době existuje nespočet krásných střihů pro krátké vlasy. V dnešním článku vám představíme hned několik úžasných střihů, které se hodí pro všechny věkové kategorie.

Krátké vlasy rozhodně nejsou nudné

Mnohdy se můžete setkat s názorem, že mít krátké vlasy je nuda, protože jsou pořád stejné. Což při troše kreativity není vůbec žádná pravda. Jeden střih můžete mít pokaždé jinak. Ať už načepýřený, uhlazený, do čela či na stranu. Změnit ho jde i použitím přelivu v různých barevných škálách. Naopak krátké vlasy umožňují pestrou variantu účesů. Vlasy nejsou naštěstí na tom stejně, jako zuby. Proto vám do třech měsíců povyroste ofinka a tak můžete mít vlasy po celé délce kraťoučkéstřapatý účes a pouze ofinu nechat delší. Pokud nemáte na účesy fantazii, nemusíte si zoufat, internet je plný těchto módních hitů. My vám dnes přinášíme některé z nich.

Jaký účes bude pro vás ten pravý?

Přemýšlíte, zda se nechat ostříhat a pořídit si pro letošní léto nějaký vzdušný sexy sestřih? Ve vašem váhání vám můžeme trochu pomoci. Krátké vlasy sluší téměř každé ženě. Existují pouze určitá pravidla, kterých je vhodné se držet. Štíhlým ženám pak budou slušet i extra krátké vlasy s podholenými stranami. Silnější ženy by měly mít vlasy alespoň tak, aby lemovaly tváře. Jako další vodítko pro vhodný střih je tvar vašeho obličeje.

Hranatý obličej je potřeba změkčit. K tomu pomohou sestupné střihy nebo střapaté střihy. Ty rozbijí ostré krátký lilac účeshrany v obličeji. Ofinka může být kratší, ale opět prostříhaná sestupně a položena na stranu.

Oválný obličej patří k těm ideálním, kterým pasují veškeré účesy. Pěšinka je nejlépe uprostřed účesu protože dodá na objemu bez nutných dalších sestřihů. Ofina se nedoporučuje však příliš uhlazená – zvýraznila by podlouhlý tvar obličeje.

Trojúhelníkový tvar nebo také srdcovitý: Pro vysvětlení  se majitelky tohotošedý přeliv obličeje vyznačují širokým čelem, které přechází ve výrazně se zužující čelisti. Výběr účesu pro tento typ tváře není snadný. Důležité je vytvořit zdání oválného obličeje. Zde se hodí účesy s ofinou, která pomůže skrýt a opticky zúžit čelo. Slušivé jsou účesy polodlouhé končící těsně pod bradou. Při výběru úplně krátkého účesu volte raději vrstvené účesy. Inspirovat se můžete, například u Meg Ryan. Pokud se rozhodnete pro krátký účes, který končí nad bradou, je ofina nutná.

Kulatý obličej je nevhodný pro pěšinku uprostřed hlavy. Stejně tak nevhodné blond s melírkemjsou i geometrické sestřihy, které mohou přidat nějaké to kilo navíc. Hodí se naopak stupňované střihy a posadit objem do horní části hlavy, který pomůže opticky prodloužit obličej.

Obrázek: stylesweekly.com, hairfinder.com, al-gharb.com, pinterest.com, poonpo.com