Make-up na míru: Omlazující efekt tvářenky podpoří umístění přizpůsobené tvaru obličeje

Fotografie: Depositphotos

Tvářenka je nezbytnou součástí make-upu a dokáže okamžitě přidat zdravý odstín na vaše tváře. Pokud ji však neumístíte na správné místo, můžete se ochudit o její omlazující efekt.

Správná aplikace tvářenky je klíčová pro dosažení lichotivého a vyváženého vzhledu. Kromě samotného odstínu tvářenky je při její aplikaci třeba zohlednit také tvar vašeho obličeje. Porozumění jeho tvaru, správné konturování a závěrečné umístění tvářenky může zdůraznit vaše rysy a vytvořit harmonickou rovnováhu, která potlačí případné nedokonalosti.

Kulatý tvar obličeje

Pokud máte kulatý tvar obličeje, vaším cílem je vytvořit iluzi výraznějších lícních kostí a zeštíhlit obličej. Tvářenku tedy umístěte těsně pod lícní kosti. Začněte na úrovni jablíček a tvářenku rozetřete směrem nahoru ke spánkům, jako byste chtěli jablíčka obkreslit. Tato technika pomáhá konturovat a celkově prodloužit tvar vašeho obličeje. Použijte broskvový nebo růžový odstín, které vytváří liftingový efekt.

Oválný a obdélníkový tvar obličeje

Oválný tvar obličeje je považován za nejvíc všestranný a vyvážený. Pro zvýraznění vašich přirozených rysů naneste tvářenku na jablíčka a jemně ji rozetřete směrem k uším. U obdélníkového tvaru obličeje je cílem zmírnit výrazné úhly a vytvořit kulatější vzhled. Naneste tvářenku také přímo na jablíčka tváří, ale rozetřete ji více nahoru směrem ke spánkům. Měkké a zaoblené umístění tvářenky přidává na ženskosti a pomůže vyvážit ostré úhly.

Srdcovitý tvar obličeje

Srdcovitým tvarem obličeje se rozumí obličej s užší bradou a širšími lícními kostmi. Pro dosažení harmonie naneste tvářenku mírně pod jablíčky tváří a roztírejte ji směrem ke spánkům. Tvářenka by měla připomínat písmeno C. Tato technika vyváží nepoměr mezi horní a spodní částí obličeje a upoutá pozornost do jeho středu.

žena si líčí tváře
Fotografie: Freepik

Diamantový tvar obličeje

Je typický širokými lícními kostmi, úzkým čelem a úzkou bradou. Pro zmírnění úhlů a upoutání pozornosti do středu obličeje naneste tvářenku přímo na jablíčka a rozetřete ji mírně směrem k uším. Tvářenku také začněte nanášet už v blízkosti nosu a můžete jít i blíže k očím. Tato technika pomůže vyvážit proporce vašeho obličeje a upoutává pozornost na jeho střed.

Zdroj: Santeplusmag