Jedlá soda jako levný pomocník při péči o pokožku a vlasy. Neutrácejte zbytečně za drahé prostředky

Fotografie: Freepik

Chcete mít dokonale hladké a jemné vlasy po umytí? Potom stačí upravit běžný šampon jednou obyčejnou surovinou, kterou najdete doma. Trocha jedlé sody za pár korun totiž dokáže doslova zázraky.

Pro krásné vlasy nepotřebujete drahou kosmetiku, protože stačí několik základních triků a rad, s jejichž pomocí budete mít po umytí nádhernou hřívu. Konkrétně vlasy si zaslouží zvláštní pozornost a speciální zacházení. Zároveň to však rozhodně nemusí znamenat drahé účty za speciální kosmetiku. Následující trik vás překvapí svou jednoduchostí i skvělými výsledky během pár minut.

Fotografie: Freepik

Stačí přidat jedlou sodu

A co budete potřebovat pro vylepšení běžné rutiny při mytí vlasů? Takovou drobnost, jakou je prací prášek nebo rovnou jedlá soda. Stačí přidat jednu čajovou lžičku ke směsi šamponu a můžete se těšit z krásně upravených vlasů. Tento způsob vás uchvátí svou jednoduchostí a výbornými výsledky, které si budete chtít zopakovat po každém mytí vlasů.

Proti tmavým kruhům pod očima

Jenže využití sody pro krásně umyté vlasy rozhodně není jediným způsobem, jak může pomoci. Tato obyčejná, levná a snadno dostupná surovina totiž poslouží například jako recept proti nehezkým kruhům pod očima. Stačí si vytvořit jednoduchou směs z máty, trochy olivového oleje a přidat jedlou sodu a máte hotovo. Takto připravenou pastu jednoduše aplikujte každý den před spaním a z výsledku budete opravdu příjemně překvapeni.

Fotografie: Freepik

Proti černým tečkám

Dalším způsobem, jak se dá využít jedlá soda jako skvělý přídavek do kosmetiky, je použití proti nepříjemným černým tečkám. Jejich odstranění je většinou zdlouhavé a žádá si pravidelný postup. Pokud se jich chcete z velké části zbavit, smíchejte si med a skořici. Tuto směs jednoduše naneste ne pleť a nechte chvíli působit. Po chvíli uvidíte, jak se póry rozšíří a jejich hloubkové vyčištění bude o něco jednodušší. A přitom máte jistotu, že používáte nezávadný přírodní prostředek bez žádných nevhodných látek.

Pozor na alergie

Při používání některých druhů koření ve formě kosmetiky si vždy ověřte, že na danou přísadu nemáte alergii. Zkuste tak danou směs aplikovat na menší kousek kůže a pozorujte, jestli se neobjevuje nežádoucí reakce. Pokud ano, snažte se vyzkoušet jiný recept a u dané látky si poznamenejte, že jste na ni citliví.

Zdroj: Byrdie