Povislá prsa trápí celou řadu žen zcela zbytečně. Mějte ňadra opět krásně pevná

Fotografie: Freepik

Zpomalte ochablost vašich prsou a dopřejte jim péči, kterou si zaslouží. Díky tomu budou vaše prsa pevná a pružná a budou chloubou vašeho výstřihu.

Nejspíše téměř každá žena by si přála mít své poprsí krásně pevné a pružné po celý život. Není to však fyzicky zcela možné a nejspíše každou ženu jednou dostihnou povislá a ochablá prsa, která ztratila svou přirozenou elasticitu. Ačkoliv je to pro někoho skutečně nepříjemné, jedná se o zcela normální věc. I ta se však dá do určité míry zpomalit a celý tento proces alespoň trošku oddálit. Stačí se držet těchto rad.

Nejčastější příčiny povislých prsou

Ačkoliv to spoustu žen trápí, nejedná se o nic, za co by se měly stydět. K povadnutí dekoltu většinou dochází u každé ženy, a to věku kolem 40 až 50 let. Může se tak ale stát i dřív, nebo naopak později. Tuto skutečnost také ovlivňuje mnoho faktorů jako těhotenství a kojení, menopauza, rychlý úbytek nebo přibírání na váze, stravovací návyky a životní styl a v neposlední řadě také špatně padnoucí spodní prádlo.

Hlavním důvodem je však pořád to, že v hrudníku se nenachází příliš mnoho svalstva a ženská prsa jsou složená převážně z tuku, pojivé tkáně a mléčných žláz. Proto pokud mají prsa vypadat dobře, potřebují pravidelnou a správnou starostlivost. K té můžeme zařadit například správnou hydrataci, pravidelné masáže a prohmatávání, cviční a také opět stravu a její doplňky. Jaké je tedy přesné tajemství krásných, pevných a pružných prsou bez povadnutí?

Věnujte prsům dostatečnou hydrataci

Hydratace je velmi důležitá pro celé tělo, u prsou to ale platí dvojnásob. Proto byste tento krok neměli podceňovat a měli byste dopřávat svému dekoltu potřebnou dávku krémů či olejů. Bohatě stačí obyčejné tělové mléko, které pokožku udrží vláčnou, doporučuje se však používání kokosového oleje, který pokožku rovněž vyživí a zpěvní. Dobrým pomocníkem může být také olej či krém z aloe vera nebo výtažky z granátového jablka, které jsou pro prsa hotovou výživovou bombou.

Fotografie: Freepik

Dopřávejte si studenou sprchu

Studená sprcha sice může znít jako něco, co většině žen není příliš po chuti, když však překročíte pomyslný práh svého osobního komfortu, zjistíte, že má mnoho pozitivních účinků nejen pro prsa, ale pro celé tělo. Studená voda totiž funguje jako přirozený „vzpružovač“ a celou pokožku tak drží krásně napnutou, čímž podporuje její pevnost a elasticitu. Ta je pro prsa velmi důležitá a je to v podstatě to, co je drží v hezkém kulatém tvaru. Jakmile opadne pružnost, ochabnou také prsa.

Fotografie: Freepik

Zařaďte do svého dne cvičení

Jelikož se ženská prsa skládají pouze z velmi malé části svalů, je potřeba je pravidelně procvičovat a udržovat pevné. To ovlivní také celkový vzhled vašeho dekoltu. Je proto namístě do svého každodenního rozvrhu zařadit základní cviky na oblast hrudníku, díky kterým budou vaše prsa krásná a pevná. Mezi takové cviky patří například kliky, rozpažování či tzv. motýlek s činkou.

Zdroj: Healthline