Důležité kroky pro krásná a zdravá prsa. Každá žena by je měla znát

Fotografie: Freepik

Vaše prsa potřebují stejnou péči jako zbytek vašeho těla. Nezanedbávejte ňadra a snažte se je podpořit následujícími kroky pro jejich zdraví a krásu.

Ňadra jsou chloubou ženského pohlaví. Pečujte o ně s láskou a vyhněte se možným nemocem, které jsou spojené právě s prsy. Následující tipy vás ochrání od možných komplikací.

Žena se o svá ňadra musí starat

Možná si myslíte, že prsa nepotřebují žádnou zvláštní péči. Opak je ale pravdou. Zvláště u žen se mohou objevit kdejaké zdravotní komplikace, které začínají právě na hrudníku. Mějte svá ňadra ráda, stejně jako zbytek celého těla. Vrátí vám to ve zdraví a pohodovým životem bez komplikací.

Dotyk je jedním z nejlepších terapeutických kroků, který můžete pro své zdraví a psychickou pohodu udělat. Dotýkejte se pravidelně svých prsou a projevujte tak sami sobě lásku. Věnujte svým ňadrům chvilku každý den, třeba ve sprše. Jemně je masírujte a hlaďte, podpoří to váš lymfatický systém a prokrví nejen prsa, ale celý hrudník. To pozitivně prospívá vašemu zdraví.

Fotografie: Freepik

Snažte se pracovat se svou psychikou

Buďte upřímní k sobě i ostatním. Většinou si tíhu lži necháváme uvnitř sebe, abychom třeba druhému emocionálně neublížili. Všechny tyto nepravdy a tíhy si ukládáme právě na hrudníku, v ňadrech. To může mít negativní vliv na vaše celkové zdraví.

Ulevte svým prsům od podprsenky. Podprsenka, korzet nebo sportovní lambáda je pouhým módním doplňkem, nikoliv však zdravotní pomůckou. Nebojte se, že vaše prsa budou dříve povislá, to je jen mýtus zveřejněný výrobci spodního prádla. Vaše prsa budou stále stejná, naopak budou velmi zdravější, pokud jim dáte volnost a například doma nebo alespoň v noci je nebudete utlačovat v těsné podprsence.

Věnujte pozornost vašemu hrudníku

Zaznamenáváte nějaké změny na vašich ňadrech? Nenechávejte změny náhodě! Ňadra vám mohou ukázat první příznaky jakékoliv nemoci nebo nedostatku ve vašem těle. Náhlé zpevnění poprsí může značit větší obsah jódu nebo cholesterolu ve vašem těle. Samozřejmostí je pak samovyšetření prsu, kdy při nahmatání bulky nebo tvrdší části musíte navštívit lékaře a podrobit se většímu vyšetření kvůli možné rakovině prsu.

Pro snížení rizika rakoviny prsu se doporučuje několik možností ochrany. Jednou z nich je pravidelné cvičení, kdy při pocení vyplavujete z těla veškeré škodliviny a zbavujete se přebytečného tuku. Vědci dokázali, že hubené ženy s menším procentem tuku v těle mají nižší riziko výskytu rakoviny prsu. Pro snížení rizika tvorby rakoviny prsu se doporučuje také pravidelné doplňování vitamínu D.

Alkohol i kouření zvyšuje riziko rakoviny prsu

Studie ukazují, že jedna nebo dvě sklenice alkoholu denně výrazně zvyšují riziko výskytu rakoviny prsu. Ženy, které užívají hormonální antikoncepci nebo jinou hormonální léčbu, mají takové riziko dokonce ještě vyšší. O škodlivosti nikotinu v těle se dočtete v mnoha článcích i studiích. Kouření cigaret má špatný vliv i na vaše prsa a možný výskyt rakoviny.

Zdroj: HealthCentral