Řekněte stop neustále se opakujícímu boji s akné a vyřešte tento problém jednou provždy

Fotografie: Freepik

Pokud i vás trápí nepříjemné pupínky, máme pro vás účinné tipy, jak se jich zbavit. Už nemusíte utrácet za drahou kosmetiku z drogerie nebo lékárny. Jděte na to přírodní cestou.

S akné se potýká alespoň jednou za život 95% populace. Nejčastěji nás trápí během období dospívání a to až v 80%. V tomto období je většina teenagerů velmi citlivá na svůj vzhled, zejména dívky, kterým může akné nepřímo způsobovat i deprese způsobené rapidním snížením sebevědomí a pocitem méněcennosti. Ale i v dospělém věku dokáže s psychikou nadělat spoustu neplechy.

Nemálo žen i mužů stále hledá prostředek, který je zbaví pupínků jednou provždy. Proč ale stále dokola kupovat masky a peelingy v obchodech, když si je můžete vyrobit doma z běžně dostupných surovin?

Vše potřebné hledejte v kuchyni

Ze základních surovin, které má doma většina hospodyněk, dokážete vytvořit masku, která předčí všechny koupené. Jak to? Kouzlo je v tom, že nebude obsahovat žádné umělé složky – bude čistě přírodní. Navíc upotřebíte zbytky z lednice. Pokud vám zbyly například vaječné bílky, neváhejte a vytvořte si z nich masku, která funguje jako prevence proti akné – odmastí pleť a dodá jí potřebné živiny.

Stačí smíchat půl čajové lžičky česnekové pasty (důkladně rozmačkaný česnek) a jeden vaječný bílek. Metličkou promíchejte a až se směs spojí, naneste ji na obličej. Nechte působit maximálně 15 minut a pečlivě opláchněte.

Další recept je vhodný k použití při mírném výskytu pupínků. Opět se podíváme, co nám zbylo v lednici. Najdete tam bílý jogurt a kvasnice? Výborně! Droždí vaši pleť perfektně vyčistí a prozáří, naproti tomu jogurt má antibakteriální účinky. Kostku kvasnic nebo balíček sušeného droždí smíchejte s jedním bílým jogurtem a naneste na obličej, krk a dekolt. Po dvaceti minutách smyjte a pleť ošetřete hydratačním krémem.

Fotografie: Freepik

Mrkněte se i do spíže, ukrývá se tam spousta užitečných věcí

Například med oplývá antibakteriálními účinky a vyživuje tkáně. Proto jednu lžičku medu smíchejte se lžičkou kurkumy, která je protizánětlivá a hojivá. Vzniklou pastu aplikujte na obličej a nechte 10 minut působit.

Pokud vás trápí těžší forma akné, můžete použít gel a šťávu z listů aloe vera. V kombinaci s citronovou šťávou zklidňuje a vyhlazuje pokožku, odstraňuje zánět a regeneruje kožní buňky. Smíchejte lžíci citronové šťávy a lžíci gelu z listů aloe a naneste na obličej. Po 15 minutách opláchněte teplou vodou. Pro viditelné zlepšení opakujte alespoň třikrát týdně.

Zdroj: Healthline