Dopřejte svým rukám zářivý a mladistvý vzhled. Stárnutí kůže zvládne zpomalit každý

Fotografie: Freepik

S přibývajícími roky ztrácí kůže na rukou svou pevnost, pružnost, a také jas. Pomocí několika triků však můžete tyto vlastnosti opět obnovit a dosáhnout omlazení vašich rukou i o 10 let.

Stárnutí kůže není na všech částech těla vždy rovnoměrné, a to jednak nestejnou kvalitou a strukturou, jednak vlivem úrovně působení vnějších vlivů, jako jsou mráz, sluneční záření, ale také obrušování při různých činnostech. Těmito faktory nejvíce trpí především pleť na tváři a pokožka rukou. Ty jsou vystavovány nejen okolním vlivům, ale také velkému počtu různých látek, ať už při pohybu venku nebo například doma pří úklidu. Péče o pokožku na rukou je tak nezbytná, chcete-li zachovat jejich mladistvý vzhled.

Co dělat, aby ruce zůstaly dlouho mladé

Pokožka rukou trpí především na vysušování, ale může být často poškozena také mechanicky jak na dlaních, tak na hřbetech. Abyste dlouhodobě udrželi kůži rukou zdravou, svěží a krásně tónovanou, dodržujte následující zásady, které zaručeně zpomalí stárnutí pokožky.

Fotografie: Freepik

Chraňte ruce před nepříznivými vlivy

Ideální je používat ochranné pomůcky, kterými jsou nejen různé druhy rukavic, které zabrání kontaktu s agresivními látkami či drsnými povrchy nebo mrazem, ale také používáním vhodného krému na opalování. Krém na opalování by se měl používat na kůži, která bude vystavená silnému slunečnímu záření, nanášejte jej podle pokynů výrobce vždy alespoň půl hodiny před odchodem ven.

Rukavice je pak dobré používat ve všech situacích, kdy hrozí poškození pokožky, ať už mechanicky nebo teplotou vzduchu. Gumové rukavice si nasazujte při domácích pracích včetně mytí nádobí (detergenty obvykle pleť vysušují, jelikož obsahují odmašťovací prostředky). Odpovídající typy rukavic oblékejte také v mrazivých dnech nebo při řízení automobilu, při práci na zahradě, kde kůži snadno poškrábete, používejte pracovní rukavice.

Hydratujte kůži na rukou

Nejsnadnější způsob, jak kůži na rukou zvlhčit, je pravidelně ji máčet ve vodě. Tento proces je ideální v zimních měsících, kdy kůže vlivem mrazu praská a má tendenci se odlupovat. Do lázně vlažné vody můžete přidat koupelovou sůl a nechat v roztoku ruce nějakou dobu hydratovat. Velmi dobré je také používat zvlhčující krém na ruce, a to po celý rok, jelikož pokožka na rukou má tendenci se vysušovat kontinuálně. Pokud chcete dosáhnout lepšího efektu, pořiďte si krém s kyselinou salicylovou nebo hyaluronovou.

Fotografie: Freepik

Peeling a kosmetika

Aby byla hydratace účinná, je potřeba odstraňovat z kůže odumřelé částečky. Pro tento účel je vhodné aplikovat mechanické prostředky – kartáčky či houbičky, jimiž se kůže na rukou masíruje a tře. Pro zesvětlení pokožky, sjednocení a zmírnění projevů stárnutí (tmavých skvrn) používejte zesvětlující kosmetiku, dávejte si však pozor na výrobky, které obsahují rtuť.

Péče o nehty

Nehty je potřeba pravidelně upravovat a vyvarovat se kousání či nechráněné práci s různými materiály, které je mohou poškodit či zanést do nehtových lůžek infekci. Pokud se kolem nehtů objevuje suchá kůžička, neodstraňujte ji, ale dbejte na její důkladné zvlhčování olejovitými substancemi.

Zdroj: BHG