Účinné přírodní prostředky na řešení problémů s ucpanými póry a zlepšení stavu pleti

Fotografie: Pixabay

Zvětšené póry jsou strašákem nejen pro slečny v pubertě, ale také zralé ženy bojují s tímto kosmetickým problémem. Akné se však nevyhýbá ani mužům. K ucpaným pórům totiž dochází při nadměrné produkci kožního mazu, čímž vznikne zátka a dojde k ucpání póru. Při zhoršení stavu může dojít k zanícení a rozšíření akné. Jak šetrně ošetřit pokožku, aby nedocházelo k ucpávání pórů?

Akné zhoršuje horká voda i mýdlo

Co způsobuje ucpávání pórů a akné? Na vině mohou být hormonální změny v pubertě i dospělosti, ale také užívání některých léků či používání nevhodných kosmetických přípravků. Pokožka by se také neměla mýt horkou vodou, jen vlažnou, a mýdlem, protože dochází k jejímu vysušování.

Obdobně škodí přílišné mytí, postačí omýt obličej ráno a večer. Pro zachování čisté pleti se nedotýkejte rukama obličeje, rozhodně nevymačkávejte pupínky nebo černé zátky, mohlo by dojít k zavlečení infekce a k zanícení. A jak se šetrně zbavit akné?

Přírodními metodami za čistou pleť

Na trhu existuje řada drahých kosmetických přípravků na aknózní pleť, vyzkoušejte ale raději přírodní metody pro čistou pleť, které jsou mnohem účinnější.

Citronová metoda

Při použití přírodních prostředků dochází k přirozené obnově a doplnění vitamínů a enzymů, které pomohou napnout pokožku a zúžit póry. Co budete potřebovat? Nachystejte si:

  • čerstvě vymačkanou šťávu z 1 citronu,
  • ½ čajového hrnku šťávy z přírodních okurek,
  • 1 hrnek růžové vody.

Vytvořte z těchto ingrediencí směs a pomocí tamponku nanášejte ráno a večer před spaním na pokožku.

Čistá pokožka za pomocí bílků

Tuto metodu čištění můžete provádět až 4krát týdně, aby došlo k vypnutí pokožky. Budete potřebovat:

  • 2 vaječné bílky z bio vajíček,
  • čerstvě vymačkanou šťávu z ½ bio citronu.

V misce smíchejte bílky s citronovou šťávou a potřete směsí obličej, nechte působit asi 10 minut. Maska na obličeji zcela vyschne, poté omyjte vlažnou vodou.

Jablečným octem proti akné

Velmi účinný v boji s akné je také jablečný ocet, vybírejte z osvědčených bio nebo organických druhů. Jablečný ocet zmenší rozšířené póry a obnoví pH pokožky, navíc má protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Pro směs budete potřebovat:

  • 1 polévkovou lžíci organického jablečného octa,
  • 250 ml filtrované vody.

Smíchejte vodu s jablečným octem a potřete aknózní pleť, nechte působit. Poté opláchněte vlažnou vodou.