Jednoduchá úprava jídelníčku pomůže v boji proti nevzhledné celulitidě

Fotografie: Freepik

Celulitida je problém, který řeší drtivá většina žen. Objevuje se u žen všech věkových kategorií. Věděli jste, že proti ní můžete bojovat pomocí správného jídelníčku? Stačí jen zařadit ty správné potraviny.

Je to jev, který není nijak zdravotně nebezpečný, jedná se pouze o estetický problém žen, ale i ten může být pro některé velmi nepříjemný. Někdy se jí také přezdívá „pomerančová kůže“, a to právě pro její specifický vzhled. Tukové buňky se vytlačují proti povrchu kůže a na té vznikají drobné ďolíčky. Celulitidu ovlivňuje hned několik faktorů. Zejména genetika, hormonální změny a životní styl. Pod životním stylem si představte kouření, alkohol, pitný režim a jídelníček.

Celulitida trápí velmi často ženy, muže málokdy. I to má své opodstatnění, protože právě ženám se tuk ukládá zejména do hýždí a stehen. Nepříznivý vliv na vznik celulitidy má také pobírání hormonální antikoncepce.

Fotografie: Freepik

Pijte vodu a zelený čaj

V důsledku nedostatku vody v těle dochází k vytlačování tukových buněk. Abyste se zbavili přebytečných tekutin, musíte tělu zajistit dostatek tekutin a hodně pít. Nejlepší, co pro sebe můžete udělat, je pít obyčejnou vodu bez bublin nebo zelený čaj, který urychluje metabolismus.

Kustovnice čínská neboli goji

Malé červené plody oválného tvaru kustovnice čínské jsou již dnes k dostání v úplně každém obchodu s potravinami. Je velmi bohatá na vitamin C, vlákninu a proteiny. A všechny tyto látky bojují proti celulitidě. Můžete je jíst jen tak, nebo je přidat do kaše či různých dezertů. Chutná velmi dobře a svým tvarem připomíná maličkaté červené šištičky.

Fotografie: Freepik

Luštěniny

Všechny luštěniny jsou bohaté na vlákninu, bílkoviny a sacharidy. Díky všem těmto látkám luštěniny perfektně čistí střeva, ale nejenom je. Dobře vyčistí také vnitřní stranu kůže. Díky vláknině se dostanou z těla ven všechny škodlivé látky. A právě z těchto důvodů byste měli zahrnout právě vyšší podíl luštěnin do svého jídelníčku. Velmi dobře se dají zahrnout zejména do obědového menu, na internetu se dá najít spoustu zajímavých receptů s luštěninami.

Ovoce a zelenina

Do svého jídelníčku byste neměli zapomínat zařadit ani ovoce a zeleninu. Velmi dobrý je v boji proti celulitidě zejména celer a vodní meloun. Právě pomocí těchto dvou potravin zbavíte tělo nadměrného množství tekutin. Pro svou bohatost na vitaminy byste ale měli střídat jednotlivé druhy ovoce a zeleniny co nejpestřeji. Cílem k úspěchu je pestrá a bohatá strava, která obsahuje pro tělo důležité látky.