Hubnout lze i bez drakonického hladovění díky jednoduchým a cenově dostupným produktům, které spalují tuky

Fotografie: Freepik

Zhubnout se dá i bez toho, abyste se museli trápit hladem. Stačí konzumovat těchto devět potravin, které napomáhají hubnutí, a kila půjdou dolů jako o závod.

Podle vědců je ideální, pokud své ráno zahájíte snídaní, která obsahuje hodně proteinů. Uvařit si můžete třeba vejce. Obsahují poměrně málo kalorií, ale zároveň tělo zásobují důležitými živinami. Jsou bohatá na esenciální aminokyseliny a několik vitamínů. Stačí, když budete konzumovat jedno až dvě vejce denně.

Zelí je malý zázrak

Kysané zelí z těla rychle vyplavuje toxiny. Přitom 100 gramů kysaného zelí má jen zhruba 17 kalorií, jedná se tedy o ideální potravu na hubnutí. Je zdravé, syté a dokáže udržovat správnou hladinu cukru v krvi. Tělu doplňuje dostatek potřebných živin. Stejně prospěšné jsou navzdory všeobecnému přesvědčení i brambory. Obsahují málo kalorií a hodně vlákniny, takže nám dlouhodobě dodávají pocit sytosti. Glykemický index se odvíjí od jejich přípravy – nejmenší GI mají brambory vařené ve slupce, nejvyšší pak pečené nebo smažené.

Fotografie: Freepik

Dieta bez jogurtu? Nemožné!

Bílý neochucený jogurt je téměř dietní stálicí. Jsou zdrojem kvalitních bílkovin a vápníku a nezatěžují tělo velkým množstvím tuku nebo cholesterolu. Při dietě sáhněte po jogurtech, které mají nejvýše 4 % tuku.

Vyhýbejte se jogurtům s ovocnou složkou, bývají totiž doslazované cukrem. Vhodným podpůrným prostředkem při hubnutí jsou i artyčoky, které stimulují vylučování trávicích šťáv a zlepšují trávení. Jsou vynikajícím zdrojem vlákniny.

Nevyhýbejte se ani luštěninám. Třeba fazole obsahují rozpustnou vlákninu zvanou rezistentní škrob, který nám při hubnutí pomáhá zvyšovat pocit sytosti. Pokud se bojíte nadýmání, začněte s jejich konzumací postupně a vždy je poctivě namáčejte přes noc a vařte doměkka.

Hrst mandlí denně podporuje metabolismus, snižuje hladinu cholesterolu a navíc obsahuje zdraví prospěšné nenasycené tuky. Jsou vhodným zdrojem bílkovin a dokáží zasytit na dlouhou dobu.

Fotografie: Freepik

Rozinky místo bonbonů

Ačkoliv jsou olivy velmi mastné, obsahují málo kalorií a tím podporují proces hubnutí. Dodávají tělu potřebnou energii, dokáží rychle zasytit a jsou plné důležitých vitamínů. A co třeba takové rozinky? Navzdory vysokému obsahu cukru do dietní stravy patří, protože neobsahují téměř žádný tuk. Navíc obsahují spoustu vitamínů, aminokyselin a vlákniny. Nemusíte se bát ani zubního kazu, naopak látky obsažené v rozinkách proti němu bojují.