Vrásky na obličeji přidávají roky. Zbavit se jich je přitom tak snadné

Fotografie: Depositphotos

Mnoho žen i mužů touží po mladistvé pleti na mnoho let. Každý člověk ale stárne, a tak je potřeba využívat triky, jak si udržet pokožku co nejdéle pevnou. Tyto triky vám s tím pomohou.

Pokud někdo chce mít pleť bez vrásek, většinou se vydá na chirurgii nebo do kosmetického studia, kde mají v dnešní době metody, díky nimž může mnoho lidí omládnout. Ne každý má však dostatek financí na to, aby je utratil za výplně vrásek nebo jiné zákroky. Naštěstí existuje několik dalších triků, díky kterým můžete mít mladší a pevnou pleť, říká dermatoložka Cynthia Cobb.

Naučte se jíst zdravé potraviny

Informace o tom, jak by lidé měli jíst zdravé potraviny, jsou pravdivé, ale jen velmi málo lidí se jich drží. Pokud chcete mít pevnou pleť, musíte mít v jídelníčku dostatek potravin bohatých na antioxidanty. Pokožka tak bude bohatá na kolagen a déle pevná. Zkuste jíst více hroznového vína, avokáda, oliv, medu nebo mučenky. Dále si můžete dopřávat i více citrusových plodů, hrušek, melounů nebo bobulovitého ovoce.

Vyberte si vhodnou kosmetiku

Jestliže chcete mít pevnou pokožku, musíte koupit také pečující přípravky o pleť. Určitě byste měli pokožku pravidelně čistit a také ji hydratovat. V dnešní době existuje mnoho krémů, které hydratují a zároveň zvyšují pevnost pleti. Ve složení krému hledejte primárně koenzym Q-10, kyselinu hyaluronovou, retinol, vitamín C nebo ceramidy.

Dodržujte pitný režim

Pitný režim je důležitý v každém věku, jelikož člověk potřebuje ke správnému fungování všech orgánů dostatek vody. Vypijte denně alespoň 8 sklenic čisté vody a časem si všimnete, že se cítíte lépe. Voda dokáže z vašeho těla odplavit toxiny a také hydratuje zevnitř. Zároveň pitný režim udržuje déle pevnou a svěží pokožku.

Fotografie. Pixabay

Vyzkoušejte cviky na obličej a krk

Jestliže jste ještě neslyšeli o obličejové józe nebo o cvičení na obličej, měli byste to vyzkoušet. Můžete tak totiž zpevnit určité části obličeje a předcházet vráskám. Zkuste například zaklonit hlavu se zavřenými ústy a podívat se na strop. V danou chvíli byste měli cítit, jak se krk napíná. Dalším cvikem na zvýraznění lícních kostí je cvik, při kterém vtáhnete tváře dovnitř a povolíte. Tento cvik byste měli dělat 100× denně.

Používejte pleťové masky nebo si vyrobte vlastní

V obchodě naleznete různé pleťové masky, které si můžete zakoupit. Pokud ale nechcete za tyto přípravky utrácet peníze, můžete si vyrobit domácí masku. Budete k tomu potřebovat 2 polévkové lžíce okurkové šťávy, 1 vaječný bílek, pár kapek citronové šťávy a pár kapek oleje s vitamínem E. Všechny ingredience smíchejte a naneste je na obličej. Nechte masku působit asi 10 až 15 minut a poté ji opláchněte vodou.

Zdroj: Healthline, Harvard Health Publishing