Účesy, ze kterých si vybere každá žena nad 60 let: Moderní trendy hrají do karet krátkým vlasům

Fotografie: Depositphotos

Možná už delší dobu uvažujete o změně účesu. Kvalita vlasů se s přibývajícím věkem mění a někdy je nejlepším řešením jít i na krátko. Podívejte se na stylové účesy, které vás omladí.

Věk by nikdy neměl diktovat styl nebo osobnost, nicméně je nesporné, že stárnutím se mění životní styl, preference i vlasy. Starší ženy nad 60 let možná hledají spíše praktické a snadno udržovatelné účesy. To však neznamená, že nemohou být zároveň stylové, lichotivé a mladistvé. Podívejte se na účesy, které naplňují představu o praktičnosti, ale zároveň jsou i stylové a módní.

Klasický pixie střih

Střih na vrabčáka je jednoduchý, sofistikovaný a klasický. Tento krátký účes se snadno udržuje a vyžaduje minimální úpravy. Je opravdu univerzální a hodí se pro většinu tvarů obličeje. Pokud chcete účesu dodat na rozvernosti,  rozcuchejte ho na temeni hlavy a pomocí laku zafixujte. Tato úprava vám ubere několik let. Pixie však můžete nosit i uhlazenější a budete stejně tak vypadat šik.

krátký střih
Fotografie: Freepik

Vrstvené mikádo

To je další univerzální a nadčasový účes, jehož úprava vám nedá mnoho práce. Sestříhané vrstvy dodají vlasům na objemu, což oceníte, pokud máte řídnoucí nebo jemné vlasy. Tento účes se také velmi dobře přizpůsobí tvaru obličeje. Stačí jen upravit délku a umístění vrstev a bude slušet všem typům obličeje. Jestliže k němu zvolíte šikmou ofinu, bude účes působit ještě mladistvěji.

vrstvené mikádo
Fotografie: Freepik

Jemné vlny

Pokud máte středně dlouhé nebo dlouhé vlasy a rozhodně se jich nechcete vzdávat, pak je účes s jemným vlnami ideální volbou. Dodává eleganci, ženskost, působí mladistvě a ještě vlasům přidává na objemu. Vlny si můžete vytvořit pomocí kulmy. Lepší je však vlasy nezatěžovat teplem a raději si na noc zaplést copánky nebo použít měkké natáčky. Vlnitý styl bude obzvláště lichotivý pro ženy s kulatým nebo čtvercovým tvarem obličeje, protože ho pomáhá opticky prodloužit.

Rozverný Shag střih

Je skvělou volbou pro ženy, které se nebojí hravosti. Tento účes vás hodně omladí, ale není úplně vhodný pro konzervativní typy žen. Vyznačuje se totiž rozcuchanými konci a zdánlivě neuspořádaným vrstvami sestříhaných vlasů. Můžete ho nosit v různých délkách, pod uši, ale klidně i v dlouhé variantě. Je to univerzální střih, který lze nosit hladký, nebo rozcuchaný a hodí se pro většinu typů vlasů. Také dodává objem, omlazuje oslabené konečky vlasů, a je tak dobrou volbou pro ženy s jemnými nebo řidšími vlasy.

sestříhané vlasy
Fotografie: Freepik

Dlouhé mikádo

Tento účes z módy nikdy nevyjde. Je oblíbenou volbou pro ženy všech věkových skupin. Jeho délka se pohybuje mezi bradou a klíční kostí. Je ideální pro ženy, které mají rovné vlasy, potom je nenáročný na úpravu. Dlouhé mikádo však můžete i zvlnit, a dokonce vypadá perfektně i na kudrnatých vlasech. Zvolíte-li rovný střih mikáda pod bradu, pak s ním efektně odvedete pozornost od nedokonalostí na krku, které se ve vyšším věku objevují. Také dobře zakrývá dvojitou bradu z profilu. Delší mikádo je tak skvělá volba pro ženy, jež nejsou připraveny jít do příliš krátkých vlasů.

dlouhé mikádo
Fotografie: Freepik

Při výběru účesu je vždy nejdůležitější, aby vás dělal sebejistou a krásnou. Ať už preferujete krátký pixie střih nebo dlouhé jemné vlny, váš účes by měl odrážet vaši osobnost a zapadat do vašeho životního stylu. Poraďte se s dobrým kadeřníkem, který vám pomůže vybrat perfektní účes podle typu vlasů, tvaru obličeje i preference údržby. Uvidíte, jak vás dobře zvolený účes omladí. Nejen navenek, ale i díky nově nabytému sebevědomí budete jen zářit.

Zdroj: The Right Hairstyles