Ženy 50+ a elegantní nepřehlédnutelné účesy: Moderním přítelem je asymetrie

Fotografie: Depositphotos

Vlasy s postupujícím věkem ztrácejí na kvalitě a málokterá žena má v pozdějším věku bohatou hřívu dlouhých vlasů. Naštěstí existuje mnoho jiných účesu, které jsou šik a uberou vám mnoho let.

Pokud stále ještě váháte, co udělat s vlasy, které nejsou tak kvalitní jako dřív a často je spíše stáhnete do culíku, než že byste je nechala rozpuštěné, vězte, že je čas na nový účes, jenž vás omladí a dodá vám sebevědomí. Nemusíte mít vlasy do půl pasu, i ty hodně krátké totiž při správném střihu vypadají perfektně a mohou vás výrazně omladit. Zde je pár tipů na účesy, které můžete vyzkoušet.

Pixie neboli skřítek neboli vrabčák

Pokud vám zdlouhavá ranní úprava vlasů před zrcadlem nic neříká, pak zvolte tento účes. Nejenže vás výrazně omladí, ale je velmi nenáročný na údržbu. Delší vlasy na vršku hlavy a kratší po stranách vytváří dojem rozvernosti a mladistvosti. Tento účes ocení především ženy s jemnými vlasy, protože tento typ účesu jim dodá na objemu. Pokud se bojíte úplně krátkých vlasů, nechte si udělat pixie trošku delší.

krátký střih
Fotografie: Freepik

Klasické mikádo

To je nadčasový účes, který z módy nikdy nevyjde. Funguje pro ženy všech věkových kategorií. Těm 50+ dodává eleganci a sofistikovanost. Jde ho vytvořit v různých délkách a lze ho upravit tak, aby vyhovoval individuálnímu tvaru obličeje. Délka pod bradu je vhodná, pokud chcete skrýt drobné vady obličeje, protože prameny vlasů podél tváří odvedou pozornost od vrásek na obličeji. Celkově je to střih, který vás omladí, a vaše vlasy budou vypadat velmi svěže.

bohaté mikádo
Fotografie: Freepik

Lob, tedy dlouhé mikádo

Je to všestranný a stylový účes, který je v délce od brady po ramena. Je také ideální pro ty ženy, jež stále chtějí vlasy občas stáhnout dozadu. Účes je tak více variabilní než kratší mikádo. V délce po konec krku pak u starších dam také elegantně zakrývá počínající vrásky na krku nebo dvojitou bradu. Účes je vhodný jak pro rovné, tak vlnité a kudrnaté vlasy a funguje dobře s ofinou i bez ní.

dlouhé mikádo
Fotografie: Freepik

Asymetrický střih

Asymetrický střih je moderní a nápaditá varianta. Funguje velmi dobře i pro ženy po padesátce. Tento účes má jednu stranu delší než druhou, což vytváří zajímavý a dynamický efekt. Lze ho spojit s ofinou sčesanou k jedné straně, pro zjemnění celkového dojmu. Asymetrie také odvádí pozornost od nedokonalostí v obličeje a účes působí velmi mladistvým dojmem.

Zdroj: StilKurir