Pozornost od vrásčitého krku i dvojité brady odláká asymetrický dámský účes

Fotografie: Depositphotos

S přibývajícími léty se pokožka na krku začne stávat méně pružnou. Tvoří se vrásky a pokud máte i pár kilo navíc, je dobré od této partie odvést pozornost. Vhodný účes vám pomůže.

S povislým krkem se toho většinou mnoho dělat nedá. Pokud nechcete stále nosit šátky, nebo podstupovat kosmetické úpravy, pak se zkuste zaměřit na takový účes, který problematický krk trochu zakryje. Jestliže máte i pár kilo navíc, vždy přemýšlejte nad tím, jak účes vypadá z boku. Vlasy střižené pod lícní kostí mohou výrazně pomoci ke skrytí krku. Existují však i krátké účesy, které fungují lépe než jiné.

U krátkého účesu vytvářejte objem v zadní části hlavy

Mnoho starších žen, především kvůli zhoršující se kvalitě vlasů, ale i z pohodlnosti, volí raději kratší účesy. Krátký účes je praktický, avšak krk samotný moc nepřikryje. Přesto lze zvolit takový, který od povislého krku alespoň odvede pozornost. Zaměřte se tedy na takové účesy, které jsou asymetrické a přidávají objem v zadní části hlavy. Můžete zvolit velmi krátké mikádo, jež je vzadu vystříhané a směrem k obličeji se prodlužuje. Na zadní straně hlavy tak vzniká objem. Ten opticky vyvažuje mohutnější krk.

Ideální délka vlasů je po konec krku

Krk nejlépe zakryjete polodlouhým účesem, kde vlasy sahají alespoň do poloviny krku. Zde už máte mnohem více možností. Můžete zvolit jen hladké mikádo, ale vždy ho nechte sestříhat pod úhlem, aby přední prameny byly delší. Mnohem lepší je, pokud přední prameny alespoň mírně natočíte a vytvoříte kolem krku lehké vlny. Chcete-li mít vlasy v jedné délce, nechte si je sestříhat do vrstev, které v zadní části hlavy vytvoří objem, a zvolte k nim asymetrickou ofinu.

Vlasy, které sahají až po ramena, natočte do větších vln. Vlny však tvořte jen pod úrovní lícních kostí. Vlny kolem krku ho mnohem lépe skryjí, ale nebudou vytvářet velký objem kolem obličeje. To je obzvlášť důležité pro ženy s kulatým obličejem nebo nadváhou. Bohatý účes kolem obličeje totiž ještě více zvýrazní kila navíc.

starší žena
Fotografie: Freepik

Dlouhé vlasy nechte rozpuštěné

Pokud jste vyznavačkou dlouhých vlasů, pak si s nimi můžete opravdu vyhrát a použít je k zakrytí krku. Jak zepředu, tak z profilu. Předpokladem však je, že je budete nosit rozpuštěné. Vlasy natočené do větších vln ve spodní části budou velmi dobře fungovat. Pokud máte rovné vlasy, nechte si je sestříhat do vrstev.

Obecně tedy volte účesy asymetrické nebo alespoň s asymetrickou ofinou. Podél obličeje mějte prameny rovné, pod lícními kostmi je můžete vlnit. Při krátkém střihu si nechte v zadní části hlavy vytvořit objem vhodným sestříháním. Kromě účesů vám silnější krk pomohou zeštíhlit i košile a halenky s výstřihem do V. Opticky prodlouží a tím pádem i zeštíhlí krk.

Zdroj: Hadviser