Při volbě nového účesu se rozhodujte podle tvaru svého obličeje. Ne ke každému se hodí všechny střihy

Fotografie: Depositphotos

Tvar obličeje je při výběru nového účesu vždy velmi důležitý. Pokud si zvolíte střih, který s tvarem vašeho obličeje ladí, budete zářit za všech okolností.

Ženy navštěvují kadeřníka v průměru jednou za půl roku. Ne při každé návštěvě dojde k razantní změně účesu. Ovšem jednou za čas touží každá z vás vyzkoušet něco nového – a je lhostejno, zda je to spojeno s rozchodem, blížící se událostí, nástupem do nové práce či jen touhou po změně. Možná jste dokonce od kadeřníka odcházely skleslé, protože vám vybraný účes neslušel. To se ale již nemusí opakovat. S jednoduchou znalostí typologie obličeje totiž dokážete vybrat střih, v němž zazáříte.

Každý tvar obličeje značí jinou osobnost

Tvarů obličejů je celá řada. Mezi ty základní se řadí oválný, čtvercový, trojúhelníkový a kulatý. Dalšími typy obličejů, které rozšířily základní rozdělení, jsou podlouhlý, srdcový a kosočtvercový. Za každým typem obličeje se ukrývá trochu jiná charakteristika osobnosti a každému tvaru obličeje sluší maličko něco jiného. Dokonce se hovoří i o rozdílných požadavcích na náušnice, náhrdelníky či oblečení. Úplným základem nicméně zůstává vhodný účes.

Nejideálnějším tvarem obličeje je ovál – ženám s tímto typem sluší téměř cokoliv (a to platí jak ve střihu, tak v doplňcích). Ženy s trojúhelníkovým obličejem by měly volit střední délku vlasů, a sice po ramena (a vyvarovat se rovné ofiny). Naopak dlouhé vlasy by měly volit ženy se čtvercovým či kosočtvercovým tvarem obličeje. Jste majitelkou kulatého obličeje? Potom myslete zejména na nadýchanost účesu – ideální jsou měkké vlny (délka je pak jen na vás).

Fotografie: Unsplash

Inspirovat se můžete známými osobnostmi

Pokud tápete, jaký účes máte pro svůj typ obličeje zvolit, je vždy dobré se někde inspirovat. Asi nejjednodušší možností je prohlédnout si fotografie známých osobností, které často velmi dobře vědí, co jim sluší. Od slavných žen se stejným tvarem obličeje pak můžete odpozorovat styl, který vám bude slušet také. Často módními magazíny citovaná Jennifer Lopez je majitelkou obličeje ve tvaru kosočtverce a s vlasovým stylingem to opravdu umí.

Příkladem hvězd s oválným obličejem jsou potom Anne Hathaway a Charlize Theron. Druhá jmenovaná pravidelně demonstruje, že tomuto tvaru obličeje opravdu sluší cokoliv – od dlouhých vlasů po krátké mikádo sčesané na jednu stranu.

Fotografie: Depositphotos

Dalším příkladem „vlasového chameleona“ je Scarlett Johansson, která má srdcový tvar obličeje. Ženou s podlouhlým obličejem je pak Kim Kardashian – ta však volí spíše dlouhé vlasy a účesy příliš nestřídá.

Fotografie: Depositphotos

Zdroj: Allure