Módní účesy pro ženy nad 60 let, které vás omladí minimálně o 10 let

Fotografie: Pexels

Účesy jsou jedním z hlavních faktorů, díky kterým žena vypadá mladší nebo starší. Toto jsou ty nejlepší možnosti pro dámy nad šedesát let.

Mnoho žen se přiklání k myšlence, že správně zvolený účes může udělat vaše vrásky méně viditelné. A stejně tak jako dámy ve středním věku chtějí vypadat mladě i dámy po šedesátce, které však kvůli menšímu počtu možností nemají takovou šanci uspět, a proto si myslí, že řešit svůj účes nemá pro ně smysl. Moderní krátké střihy jsou přitom pro ně tou nejlepší volbou.

Krátké vlasy po šedesátce jsou více než vhodné

Jelikož jsou vlasy velmi citlivé na pokles hladiny estrogenu, ženy po menopauze často bojují se ztrátou hustoty a elasticity jejich pramenů. Lámavé a slabé vlasy však nevypadají vůbec krásně, naopak neprakticky zakrývají obličej, což opticky nevytváří zrovna ten nejhezčí vzhled a proporci postavy. Ženy po šedesátce proto začínají volit krátký účes, který se osvědčil jako to nejlepší řešení.

Fotografie: Freepik

Krátké vlasy mají mnoho výhod. Jejich každodenní styling je mnohem jednodušší, mytí a sušení zabere velmi málo času, a navíc zeštíhlují obličej. To znamená, že vás správný krátký účes může vizuálně omladit a před lidmi může odvádět pozornost od druhé brady.

Nejlepší krátké účesy pro dámy po šedesátce

Ne všechny krátké účesy jsou samozřejmě vhodné, a proto se nyní můžete inspirovat třemi možnostmi, které si ženy po šedesátce oblíbily ze všeho nejvíce. Patří mezi ně:

Fotografie: Freepik

Pixie střih: Pixie střih je extrémně krátký střih, který sluší jak ženám s přirozeně rovnými vlasy, tak i ženám s kudrnatými vlasy. Tento střih zeštíhluje obličej, tudíž se díky němu budete vždy cítit mladě. Navíc je velmi moderní a extrémně praktický, protože ho lze dle libosti snadno upravit gelem nebo lakem na vlasy.

Klasický bob: Klasický bob je skvělý účes, který nevyšel z módy již několik sezón. Je to také dobrá volba pro dámy, které se rozhodly dát sbohem dlouhým vlasům, ovšem bojí se příliš krátkých střihů.

Obrácený bob: Pokud se vám zdá běžný bob příliš nudný, můžete vsadit na obrácenou verzi, která si svou oblíbenost získala teprve v posledních pár letech. Tento sestřih se vyznačuje výrazně kratšími zadními vlasy a delšími předními prameny, které většinou sahají až na ramena, a tvoří tak velmi mladistvý vzhled.

Zdroj: WomensHealthMag