Na šedivé vlasy můžete vyzrát i přírodní cestou. Drahé produkty z obchodu zůstanou již navždy v regálech

Fotografie: Depositphotos

Kupované barvy jsou plné chemikálií, které mohou vaše vlasy nenávratně zničit. Barvení pomocí přírodních produktů je mnohem šetrnější a bezpečnější.

Trápení každé ženy – s přibývajícím věkem se začínají objevovat první bílé nebo šedé vlasy. Někdo objeví své první šedé vlasy i v docela nízkém věku, jiní začnou mít šedivé vlasy třeba až ve čtyřiceti. Existuje však mnoho způsobů, jak zamaskovat šediny, a navíc bez použití chemických barev, které by mohly vaše vlasy zničit.

Obarvěte si vlasy černým čajem

Černý čaj se velmi často používá v boji s bílými nebo šedivými vlasy. Obsahuje kyselinu taninovou, která pomáhá vlasům získat tmavou barvu. K docílení ještě lepšího a tmavšího efektu je dobré čaj nakombinovat například s kávou, jež pomůže udržet barvu déle, a kofein navíc podpoří růst nových vlasů.

Fotografie: Pixabay

Tinktura z černého čaje

Na obarvení vlasů si doma připravte tinkturu. Budete na ni potřebovat 3 sáčky kvalitního černého čaje, 3 lžíce kávy a 3 sklenice vody. Do hrnce nalijte vodu a uvařte čaj, poté můžete přidat kávu a vařte tento roztok alespoň 5 minut. Poté ho stáhněte z plotny a nechte vychladnout. Před barvením musí být vlasy čisté. Tinkturu aplikujte vždy od kořínků a nechte ji působit minimálně 1 hodinu, poté opláchněte. Pro lepší výsledky postup opakujte alespoň dvakrát týdně.

Fotografie: Pexels

Obarvení vlasů pomocí ořechových listů

Dalším přírodním řešením jsou ořechové listy. Obsahují chemickou látku, která se nazývá Juglone, jež způsobí, že vlasy ztmavnou, a navíc je posílí. Na obarvení budete potřebovat 200 g ořechových listů a jeden litr vody. Nejprve si dejte vařit vodu a poté do ní přidejte listy. Na mírný stupeň vařte 15 minut.

Fotografie: Pixabay

Po uvaření směs odstavte z plotny a nechte vychladnout. Nanášejte ji stejným způsobem jako u černého čaje. Nechte ji působit 30 minut a poté vlasy důkladně opláchněte studenou vodou. První měsíc můžete směs aplikovat každý týden. Pro získání přirozených odstínů vývar z listů přimíchejte do hydratačního šamponu.

Zesvětlování vlasů bez peroxidu

Pokud si chcete vlasy zesvětlit, nemusíte chodit ke kadeřníkovi, který by použil agresivní peroxid. V tomto případě vám skvěle poslouží bylinky, jako je šalvěj a rozmarýn. Rozmarýn navíc pomáhá v boji s mastnými vlasy. Na výluh budete potřebovat jeden litr vody a 200 g směsi rozmarýnu a šalvěje. Vařte ho alespoň 30 minut a následně ho nechte vychladnout. Naneste ho na vlasy a nechte působit 30 minut. Nakonec si vlasy opláchněte studenou vodou.

Fotografie: Pexels

Oživení barvy vlasů a dodání lesku

Oživit barvu a navrátit vlasům lesk lze jednoduše pomocí kakaového prášku. Je jedno, jestli máte světlé nebo tmavé vlasy, kakao vám pomůže zamaskovat odrosty i šediny. Z kakaa si můžete připravit i masku na vlasy. Smíchejte kakao a med, vytvoříte si tak směs, kterou nanesete na suché vlasy. Masku nechte působit asi hodinu, poté vlasy důkladně omyjete.

Fotografie: Freepik

Přírodní produkty jsou pro vás mnohem bezpečnější, nemusíte se bát, že by vám poškodily, nebo dokonce spálily vlasy. Barva je mnohem přirozenější, a navíc tyto přírodní způsoby barvení dodají vašim vlasům dostatek výživy. Na trhu jsou k dostání i různé směsi bylinek určené k barvení vlasů a můžete si vybrat i různé odstíny, například do červena.

Zdroj: WomensHealthMag