Kytky a mašle do vlasů – letní romantika

Skvělým doplňkem do vlasů jsou stuha nebo květina. Samozřejmě záleží na konkrétní události, kam se chystáme a samozřejmě záleží i na tom, jakou její velikost zvolíme. Obecně však lze říci, že rozhodně dokáže podpořit a podtrhnout celkovou ženskou krásu, i zvolený outfit. Zatímco kytičku stačí pouze přichytit sponkou s mašlí je to někdy pořádné trápení. Pokud nechcete kupovat mašle již hotové, které se do vlasů umístí pomocí spony, pojďte si uvázat tu svou. Osobně dávám přednost kytkám, jsou přirozenější a jejich aplikace do vlasů i snadnější. Nicméně mašle patří stále mezi romantické prvky. Pokud i její barva ladí třeba s lakem na nehty není to vůbec fádní ozdoba.

Jednodušší, a rychlejší možnost

Jestliže si nechcete s jejím vázáním extra lámat hlavu, a hledáte jednoduchou možnost, potom je ideální vzít si jednu širší a delší stuhu, a následně jeden kus stuhy kratší, a také užší. Základem samotné mašle do vlasů potom bude ta delší, ze které ideálně na stole vytvoříte dvě výrazné oka, která jsou základem mašle. Zbývající konce natáhnete před samotný střed, a volně spustíte. Následně přichází na řadu ona druhá stuha, kterou vše spojíte, tedy zavážete v samotném středu. Rázem tak máte mašli hotovou, a můžete ji použít přímo do vlasů. A to ideálně pomocí sponky. Tímto způsobem tak můžete kdykoliv experimentovat a vyrábět různobarevné doplňky, a to i o různých velikostech.

Mašle uvázaná přímo do vlasů může být složitější

Může se zdát, že uvázat mašli do vlasů je jednoduché, ale ne vždy se to povede. Je třeba si připravit konkrétní pramen vlasů, a následně pokračovat stylem, jako bychom běžně zavazovaly tkaničky od bot. Díky tomu tak docílíme požadovaného tvaru, ale následně je ještě nutné zapracovat na konkrétním vzhledu, aby mašle nepřipomínala spíše smyčku, ale vypadala skutečně jako mašle. Je nutno říci, že to chce skutečně cvik, ale jakmile to zvládnete, budete si moci uvázat mašli do copu i vy sama, a to během pár okamžiků. Pokud se vám zrovna nebude chtít s mašlemi vázat, můžete si je připravit podle prvního návodu do zásoby. Pak stačí jen připevnit a někam vyrazit. Tyto ozdoby a jí podobné jsou oblíbené především v letních měsících.

Fotografie publikována se svolením marcolm Photography/FreeDigitalPhotos.net