Nadměrné vypadávání vlasů zná téměř každá žena. Skoncujte s tímto problémem jednou provždy

Fotografie: Freepik

V období těhotenství ženám mnoho vlasů nepadá. Je to dané hormony. Pár měsíců po porodu ale mohou ženy sledovat, že vlasy padají více než obvykle. Opět působí hormony, které „odpočívaly“ v těhotenství. Může to vypadat, že vám vypadává velké množství, ale nemusí to tak být. Ukážeme vám, jak si s vypadáváním vlasů poradit.

Stačí přidat pouze dvě složky do obyčejného šamponu

Jedna žena uvedla, že našla skvělý recept, díky kterému ji vlasy přestaly ve velkém vypadávat. Stejně jako miliony žen po celém světě i ji trápilo vypadávání po porodu. Našla ale skvělé řešení, které nebylo drahé a doufá, že tím pomůže i dalším ženám.

Složkami, které změní vaše vlasy, jsou:

  • Éterické oleje z máty peprné
  • Mandarinkový olej

Vlasy po těchto olejích bude krásně hladké, lesklé, a jemné. Zabrání také tolik nenáviděnému vypadávání vlasů.

Přidejte deset kapek každého oleje do šamponové lahve. Poté ji protřepejte, aby se všechno dokonale smíchalo. Na vlasy naneste malé množství šampónu a napěňte. Následně vlasy opláchněte teplou vodou.

Oleje můžete přidat do šamponu, který běžně používáte. Stačí si umýt vlasy třikrát týdně a vlasy během několika týdnů přestanou vypadávat. Zlepší se také jejich vzhled.

Navíc umývání vlasů šamponem obohaceným těmito oleji nijak nemastí vlasy, protože struktura olejů má mnohem nižší obsah tuku než běžné oleje. Díky nim budou vaše vlasy zářit, budou zdravé, lesklé a obnoví se i vlasy vyčerpané, suché a lámavé.

Důležité je poznat, kdy je vypadávání v normě

Zdravému člověku může vypadnout až 300 vlasů denně. Pokud jich ale pozorujete více, je dobré začít užívat přinejmenším doplňky stravy, které jsou plné vitamínu, které vlasům pomohou v jejich regeneraci. Zkuste pravidelně užívat vitamíny skupiny B. Zejména vitamín B2, který najdete ve vnitřnostech, hovězím masu, rybách nebo kvasnicích. Vitamín B6 obsahují vejce, ryby, celozrnné pečivo nebo také banány a brambory.

Fotografie: Pixabay

Můžete vyzkoušet i masáž hlavy, která obnoví vlasové kořínky a urychlí prokrvení vlasové pokožky. Použít můžete speciální přípravky na masáž hlavy nebo zkusit rozmarýnový olej. Masáž si dělejte po dobu 2-3 minut pravidelně. Pokud ale upravíte stravu, doplníte vitamíny a vypadávání vlasů nepřestává, je čas navštívit odborníka, protože to může značit blížící se nemoc.