Máte pocit, že je ve vašem vztahu něco špatně? Možná je pro vás toxický

Fotografie: iStock

Možná vám vaše láska přináší víc trápení a slz než potěšení. V takové chvíli se stojí za to sám sebe zeptat, zdali je to opravdu to, po čem toužíte. Možná už ve vztahu zůstáváte jen kvůli zvyku, majetku nebo s vámi druhá osoba manipuluje. Poznejte toxický vztah včas a vezměte nohy na ramena, než bude pozdě.

Nehledejte výmluvy

Čím déle budete v toxickém vztahu zůstávat, tím víc z kopce půjde váš život. Promarníte spoustu příležitostí, utratíte peníze, ztratíte úsilí, a to jen proto, abyste zachovali něco, co už dávno nefunguje. Jestliže žijete vedle tyrana, je čas, abyste si řekli! „Dost!“. Přiznejte si, v jaké jste situaci, nesnažte se o tom okolí přesvědčit a vše ve svém životě změňte.

Fotografie: Pixabay

Obnovte nezávislost a neopakujte chyby

Řeč je o ženách i mužích. Možná se cítíte zranitelní, ale toho může vás partner nebo partnerka jen využívat. Jestliže vás vaše druhá polovička znovu zklamala, a to i přesto, že slibovala opak, nemarněte svůj čas.

Hledejte někoho, kdo vám nebude lhát, bude mít své vlastní cíle, nebude zakomplexovaný a hlavně někoho, kdo vás nebude zbytečně omezovat. Závist nebo žárlivost se u druhého mohou projevit nenápadně, jsou ale velmi toxické.

Dejte partnerovi sbohem

Partner bude ve vaší hlavě velmi dlouho. Na to se musíte připravit a hlavně odolat. Samota, na kterou nejste zvyklí, by vás totiž mohla vehnat znovu do náruče té osoby, která vás před tím tak potrápila. Najděte si nové přátele, koníčky, sportujte a nenechte svou hlavu, aby zbytečně přemýšlela nad minulostí.

Fotografie: Pixabay

Hleďte do budoucnosti. Sestavte si plán a reálnými úkoly, kterých byste chtěli dosáhnout. Můžete připsat i časové období, aby vás datum více motivoval. Dávejte si nižší cíle a pomalý rozjezd, jelikož by vás nestíhání povinností mohlo demotivovat a v horším případě i pěkně vystresovat. Na svého toxického partnera pomalu a jistě zapomenete a navíc novým životem otevřete dveře nějakému novému.