Zpíval oblíbenou píseň své manželce ležící na smrtelné posteli, když osud zakročil. Čas, který přidal ženě, odebral jejímu manželovi

Fotografie: Depositphotos

Podívejte se na dojemné video, v němž se muž loučí se svou milovanou ženou. Láska, kterou k sobě cítí i teď na sklonku života, je znát v každém jejich pohledu.

Skutečná láska existuje! Příkladem je rozhodně tento manželský pár, který společně prožil 73 let života. Laura však leží na smrtelné posteli a všichni počítají s tím, že v nejbližších dnech zemře. Manžel, jenž je již sám na invalidním vozíku, ji u nemocničního lůžka utěšuje, hladí ji po tvářích a pak jí zazpívá jejich společnou milostnou píseň.

Vždycky jsem byl tvůj miláček

Málokteré oko zůstane po zhlédnutí tohoto videa suché. Nemusíte znát jazyk, kterým na sebe ti dva mluví, ale srdce ví, co se tady odehrává. Smíření se smrtí, jež je pro všechny z nás nevyhnutelná, dojemné loučení, ale i vyznání lásky ženě, se kterou strávil většinu života. Laura a Howard byli nejlepší přátelé, milenci i manželé. Už brzy však bude všechno jinak a jejich společná cesta životem skončí.

Teď však mohou být ještě chvíli spolu a hledět si do očí. Howardovi pomáhá vnučka na nohy, aby mohl stát u její postele. Ona mu šeptá do ucha: „Vždycky jsi byl můj miláček.“ „Vždycky jsem byl tvůj miláček,“ odpovídá Howard. A taky tvůj nejlepší milenec. Nevím, kolik jsi jich přesně měla, ale já jsem byl ten nejlepší,“ směje se Howard a něžně svou ženu plácá po tváři. „To jsi byl,“ odpovídá mu slabým hlasem Laura.

Tuto píseň si Laura zpívala, když byl její muž ve válce

Pak se rozezní melodie jejich oblíbené písně a Howard začne své ženě zpívat. Ona se snaží chvílemi přidávat a oba se na sebe vroucně usmívají. Hit ze 40. let je provází po celý život. Byla to Lauřina oblíbená píseň, kterou si často zpívala, když Howard musel odejít do války. V průběhu života se pak stala jejich romantickou písní, již občas společně zazpívali při rodinných oslavách.

Dnes je to možná naposled, a tak si tyto chvíle nechce nechat ani jeden z nich utéct. Vnučka, jež vše natáčí, se neubrání dojetí a je slyšet, jak za kamerou vzlyká. Pro celou rodinu je to hořkosladký den. „Měla jsem to štěstí zachytit tento vzácný, srdceryvný okamžik mezi nimi,“ říká vnučka, která dojemné video později sdílela na sociálních sítích.

Nakonec oba zemřeli obklopeni rodinou

Vše ale nakonec dopadlo trošku jinak, než předpokládali. Laura se začala zotavovat, možná i díky tomuto okamžiku, a brzy ji propustili z hospicové péče domů. Tady spolu s Howardem a rodinou strávila ještě dalších osm měsíců. Howard nakonec zemřel o pět dní dříve než Laura. Jejich píseň jim tak hraje v nebi, ostatním tu však zanechali krásný důkaz o tom, že skutečná láska stále existuje.

Zdroj: Today