Láska, která se vymyká společenskému diktátu. Žena má šťastný život s manželem, který je o 40 let mladší

Fotografie: Depositphotos

Po 14 letech od svatby jsou si stále tak blízcí jako dřív. Jejich čtyřicetiletý věkový rozdíl není překážkou jejich bezpodmínečné lásky.

Když láska zaklepe na naše dveře, ignoruje diktát společnosti. To je případ tohoto neobvyklého páru, který od sebe dělí 40 let a který se miluje víc než kdy dřív. Třiaosmdesátiletá Edna Martin a její čtyřiačtyřicetiletý manžel Simon prožívají vášnivý románek, který se vymyká všem pravidlům. Tento netypický pár, posilněn svou láskou, umlčuje zlé jazyky už 14 let.

Romance, která se vymyká společenskému diktátu

Když jsou spolu, pohání je intenzivní fyzická přitažlivost. Když je Edna ve společnosti Simona, který je o 40 let mladší než ona, má pocit, že jí rostou křídla. „V posteli jsme stejně intimní jako každý zamilovaný pár,” vysvětluje Edna. Žádný zvědavý pohled jim nezabrání v tom, aby svůj románek prožívali naplno. Milenci rádi dávají průchod své náklonnosti. „V supermarketu ho neváhám jemně štípnout do hýždí. Když stojíme ve frontě u pokladny, rozepíná mi podprsenku,” říká pobaveně šťastná manželka.

Láska na první pohled

Simon nikdy předtím neměl přítelkyni. Od prvního okamžiku, kdy se setkali, mu byla jejich vzájemná láska zřejmá. První úsměv si hrdličky vyměnily právě během koncertu. Čtyřicetiletý muž vzpomíná: „Měla krásné černé šaty a široce rozevřené ruce. Doslova jsme si padli do náruče. Pomyslel jsem si, že je opravdu dobrá.” Od té doby manželé prožívají krásný milostný vztah. Kritici však dlouho pochybovali o upřímnosti jejich citů.

Podezíravost a předsudky

Dva roky po jejich prvním setkání se jejich románek stal předmětem zájmu místního tisku. Články naznačovaly, že osmdesátiletá žena zneužívá naivity svého o 40 let mladšího milence. Postupem času se podezření ohledně jejich milostného vztahu vytratilo. Dnes si pár po 14 letech manželství obnovuje manželský slib. „Máme se rádi mnohem víc než dřív. Naše láska časem roste. Je to naprosto úžasné,” říká Edna.

Edniny děti si svého nevlastního otce hned oblíbily, i když je mladší než ony. Russell, syn této osmdesátileté ženy, mu dokonce posílá pohlednice ke Dni otců. To je skvělý způsob, jak „vytřít zrak“ těm, kteří pochybovali o upřímnosti citů tohoto atypického páru.

Velký věkový rozdíl ve vztahu

Prožívat milostný příběh se značným věkovým rozdílem nemusí být nereálné. Důležitými kritérii pro zvládnutí tohoto rozdílu jsou radost z okamžiku, vzájemná úcta a bezpodmínečná láska. Nejdůležitější je sdělovat své potřeby a umět se promítnout do zdravého a trvalého vztahu s partnerem. Důležité jsou také společné zájmy, které mohou pár posílit a sjednotit tváří v tvář nepřízni osudu.

Zdroj: The Sun