Neočekávané problémy, které mohou ukončit vztah s partnerem ještě předtím, než vůbec začne

Fotografie: Freepik

Je velmi důležité, jak partneři vnímají běžné nebo osobní problémy, které ovlivňují spokojenost ve vztahu a také budoucí vyhlídky. Co nejdříve si tak s partnerem promluvte o budoucnosti.

Nejlepším způsobem, jak pochopit, že máte potenciál pro společný a harmonický život, je dát si otázky týkající se postoje vašeho partnera k manželství, dětem, cestování a také každodenním aspektům života. Mohou se totiž objevit problémy, které váš vztah ukončí ještě dříve, než vůbec začne.

Fotografie: Freepik

Důležité jsou hudební preference a také teplotní režim

Společný poslech hudby může být faktorem, který partnery spojí, nebo naopak. Odborníci zdůrazňují, že více než polovina dotázaných věří ve vlastní dobrý hudební vkus. Ale v začátcích vztahu lidé častěji lžou o své lásce k určité písni nebo skupině jen proto, že chtějí potěšit toho druhého. Hodně párů se tak rozchází kvůli rozdílným hudebním preferencím.

Psychologové také zjistili, že problém může být teplota v okolí partnerů. Pokud jede vyžaduje, aby klimatizace jela na plné obrátky, a ten druhý má zase raději teplo, nemusí se shodnout na kompromisu a vede to k hádkám a často i k rozchodu.

Problémem se ukazuje negramotnost a chyby v psaném textu. Používání vulgárních výrazů v konverzaci, nesprávná gramatika, ale také pravopisné chyby jsou velmi časté důvody, proč se dva lidi rozejdou. Ženy častěji nechtějí trávit čas s někým, kdo se neumí vyjadřovat, bez ohledu na to, jak atraktivní muž je.

Fotografie: Freepik

Netajte dluhy ani velké poruchy v bytě

Dluhy po splatnosti, existence exekučních řízení pro jejich vymáhání a další problémy spojené s penězi a jejich (ne)splácením mohou překážet na cestě ke vztahu, který bude plný důvěry a lásky. Nezodpovědný přístup k finančním záležitostem odradí mnoho lidí a hovoří o nespolehlivém partnerovi, který ještě nedospěl.

Pokud nejste posedlí čistotou, možná bude překvapeni, ale až 60 % lidí je tendence k pořádku jedním z klíčových faktorů ve zdravých vztazích. Ponožky nebo ostatní prádlo, které je roztroušené po místnosti, drobky a zbytky jídel na jídelním stole nebo hory neumytého nádobí mohou nejen potencionálního partnera odradit, ale také zničit vztah, který už nějaký čas budujete a rozhodli jste se k sobě sestěhovat.

Na vztahu by oba partneři měli pracovat soustavně, aby nedocházelo ke stereotypním situacích, které většinou vyústí v nevěru jednoho nebo obou partnerů. Pokud jste ve vztahu spokojeni, dávejte to najevo a nemusíte to být drahé dárky. Stačí ženě pomoci s úklidem, naopak žena muži dovolí dívat se na sportovní zápas nebo si společně vyrazí do kina a udělají si večer sami pro sebe. Užívat si jeden druhého je nesmírně důležité hlavně v době, kdy už máte děti. Ženy by se rozhodně neměly přepnout jen do módu „matka“, ale zůstat také přítelkyní pro svého muže a nezapomínat na něj.