Tajemství pro účinnou dezinfekci a odstranění nepříjemného zápachu ze záchodu

Fotografie: Freepik

Chcete se zbavit nežádoucího zápachu z toalety, ale běžné přípravky a prostředky moc nefungují? Vyzkoušejte obyčejný trik se snadno dostupnou surovinou a budete se divit, jak skvěle to funguje.

Čištění záchodové mísy

Tato domácí práce rozhodně nepatří mezi oblíbené činnosti a mnoho lidí se snaží řešit problém se zapáchající toalety mnoha způsoby a stejně neúspěšně.

Častým řešením je jednoduché zakoupení vhodných přípravků v obchodě, ale jejich složení většinou není nic dobrého pro lidské zdraví ani životní prostředí, protože se jedná o chemikálie s potenciálně škodlivými účinky. Určitě tak vyzkoušejte následující recept na čištění záchodové mísy s pomocí několika běžných surovin.

Fotografie: Freepik

Co budete potřebovat?

  • Jedlou sodu
  • Bílý ocet
  • Dezinfekční éterický olej s vůní podle výběru
Fotografie: Freepik

Postup přípravy

Smíchejte si zhruba 200 gramů jedlé sody a k tomu přidejte polovinu hrnku bílého octa. Pro získání vůně nakapejte do směsi zhruba 15 kapek vonného oleje podle vlastního výběru. Směs důkladně promíchejte a následně tvarujte rukou kuličky. Nemusíte se bát, protože všechny suroviny jsou skutečně bezpečné.

Položte jednotlivé kuličky na papír a nechte je vysušit zhruba 4 až 5 hodin. Pro další použití by měla být každá z kuliček co nejvíce suchá. Následně kuličky vložte do záchodové mísy a nechte několik minut působit. Pro lepší účinek si vezměte rukavice a s kuličkami vydrhněte vnitřní strany mísy. Následně záchodovou mísu důkladně vypláchněte.

Připravit si můžete i několik kuliček najednou a skladovat je ideálně ve skleněné vzduchotěsné nádobě. Hodí se pro použití zhruba dvakrát až třikrát týdně a uvidíte, že s jejich pomocí se efektivně zbavíte nežádoucího zápachu z toalety a přitom stačí takové nenáročné suroviny. Velkou výhodou je také cena, kdy ušetříte za drahé chemické přípravky, čističe a voňavé přípravky do záchodové mísy.

Zdroj: Redakce – krasnezeny.eu