Maminka uklidila byt, aniž by se jí děti pletly pod nohy. Zabavila je jedinou krabicí

Fotografie: Depositphotos

Zná to každá maminka na mateřské dovolené. Kromě péče o děti je potřeba i něco navařit a alespoň trochu uklidit. Zjistěte, jak to však s dětmi za zády spolehlivě zvládnout.

Některé maminky si domácí povinnosti nechávají na chvíle, kdy děti spí. Jiné je do úklidu hned zapojují a dělají s nimi vše společně. Ať už to děláte jakkoliv, každá maminka ocení tipy na to, jak malé děti alespoň na chvíli zabavit. A tato žena se na TikToku podělila o opravdu geniální nápad. Děti vám nikam neutečou, jsou zabavené, a vy tak můžete rychle udělat to, co je zrovna potřeba.

Obstarat děti i domácnost si vyžaduje plánování

Každá maminka ví, že mateřská dovolená má do dovolené opravdu daleko. Mnohem více se pobyt na mateřské blíží manažerské pozici. Vše si zorganizovat, naplánovat a také stihnout vyžaduje opravdu hodně energie, ale i kreativního myšlení. Jak děti rostou, jejich potřeby se samozřejmě mění, a tak věci, které ještě včera fungovaly, už dnes nebudou. Maminky tak musí neustále flexibilně reagovat na psychický i fyzický vývoj dětí a znovu a znovu tomu přizpůsobovat vše okolo.

Proto záleží, jak staré dítě máte, a také na jeho povaze. I když si nakonec každý musí najít svoji individuální cestu, která mu bude fungovat, pár tipů a návodů, jak děti zabavit, se určitě hodí. A jeden takový vymyslela i tato mladá maminka, jež potřebovala děti zabavit, aby mohla vysát. Její video na TikToku už viděly desetitisíce lidí a všichni se chystají tento trik vyzkoušet.

Děti to nadlouho zaujme

A je to geniálně jednoduché. Najděte nějakou velkou kartonovou krabici a dítě do ní posaďte. Do krabice mu dejte pastelky a voskovky a řekněte mu, ať si krabici vyzdobí podle své fantazie. Mladá maminka tak na dlouhou chvíli zabavila obě své dcery a sama zatím poblíž vítězoslavně kroužila s vysavačem v ruce. Jupí, uklízím a nikdo se mi neplete pod nohy.

@mrs.gabidunn #stitch with @abbyfranco6 PURE GENIUS. Glad we hadn’t broken the box down yet!! #toddlermom #babysitter #nanny #mom #momlife #momsoftiktok #cleantok #toddlerhack #parentingtips #parenthack ♬ Gangsta’s Paradise (feat. L.V.) – Coolio

Výhodou pobytu v krabici je to, že z ní děti jen tak lehce nevylezou, a tak na ně nemusí neustále upínat ostříží zrak a bát se, co, kde a jak provádí. Stačí vzít krabici do kuchyně a můžete tak získat drahocenné minuty pro přípravu oběda. Jedna z komentujících také doporučila, že je dobré dát dětem do krabice i jiné věci než hračky, které znají. Dobře se tak mohou zabavit s věcmi, jako je kartáč na vlasy, poklička nebo plastová miska.

Mějte nápady do zásoby

Je vidět, že fantazii se meze nekladou. Tento tip je vhodný především pro maminky, které nechtějí své děti odkládat k tabletu nebo k televizi, což je asi ten nejjednodušší způsob, jak je zabavit. O tom, jestli je nejlepší, by se však dalo diskutovat. Určitě je lepší mít v záloze nějakou aktivní zábavu, již můžete mít už dopředu nachystanou a vytasit se s ní v tu pravou chvíli, když je potřeba.

Trik s krabicí se všem komentujícím velmi líbil. Jedna maminka vtipně navrhla, že by možná stačilo krabici zabalit a poslat a bylo by po starostech. Jiná maminka zase prozradila, že když svému synovi vyrobila dům z krabice a řekla mu, ať si ho vyzdobí, pracoval na tom snad 3 měsíce. Podívejte se ve videu na tento geniální nápad a vyzkoušejte ho. Možná vás překvapí, jak dlouho se děti tímto způsobem zabaví.

Zdroj: Newsitamea