Rozvedená žena napsala dopis manželce svého ex. Žádná nevraživost nebo zášť v něm ale nebyly

Fotografie: Depositphotos

Rozvod je málokdy procházka růžovým sadem a často rozhodně neprobíhá v klidu. Když jsou ve hře i děti, celá situace se může ještě více zkomplikovat a zdramatizovat.

Až polovina manželství se rozvádí. Touto zkušeností si tak projde nemálo lidí. Na stole pak často bývají výčitky, obviňování a hádky o majetek i děti. Párů, které se rozvedou v poklidu, a dokonce zůstanou v přátelském vztahu, opravdu moc není. Tato žena však ukázala, že když se člověk nesoustředí jen sám na sebe, pak se i nová partnerka vašeho ex může stát součástí rodiny.

Bývalý manžel si brzy našel novou partnerku

Společně vychovávali malou dceru. Pak se však stalo to, co se stane mnohým – manželství jim přestalo klapat. Po několika pokusech o nápravu se definitivně rozhodli, že rozvod je tou nejlepší volbou. Byla tu však ještě jejich dcera. A co je dobré pro ni? Její maminka si uvědomovala, že rozvodem se dcera ocitne dříve nebo později v situaci, kdy bude mít dvě rodiny.

A to se i brzy stalo, když si její bývalý manžel našel novou partnerku. Naštěstí se nenechala přemoci žárlivostí, záští nebo nevraživostí. Myslela na svou dceru a na to, co pro ni bude nejlepší. A tak se snažila už od začátku pěstovat s druhou maminkou přátelský vztah. Není jednoduché se vyrovnat s tím, že cizí žena se bude k vašemu dítěti chovat jako náhradní matka. Přesto si v takové situaci přejete, aby to byla dobrá žena, právě kvůli vašemu dítěti.

Poslala jí děkovný dopis

A měla štěstí, nová partnerka byla skutečně taková, jakou by si pro svoji dceru mohla přát. Studuje, aby se stala zdravotní sestrou, a hned pro její dceru koupila sesterskou uniformu, aby spolu ladily. Dala úplně cizímu dítěti jasně najevo, že u ní má náruč otevřenou a že se bude snažit, aby společně strávené chvíle vždycky užily.

Maminka byla tímto přístupem mile překvapená a její dcera si náhradní maminku rychle oblíbila. Aby jí vyjádřila vděčnost za to, jak se o její dceru stará, napsala jí poděkování, které zveřejnila i na svém Facebooku:Děkuji ti, že jsi mé dceři ukázala, jak dosáhnout svých snů. Že učit se na testy vyžaduje tvrdou práci až do pozdní noci. Děkuji, že sis našla čas a společně jste vyrazili za zábavou. Děkuji také, že pro ni vaříš, i když jsi zrovna v tom nejvíc stresujícím období života a čekají tě závěrečné zkoušky. Jsi skutečný vzor a skvělá matka, jsem na tebe tak hrdá!“

Přidala i radu pro rozvedené rodiče

Ke zveřejněnému poděkování dále připsala i vzkaz pro rodiče, kteří se ocitnou v podobné situaci. Když se na ni podíváte z perspektivy dítěte a toho, co by si samo nejvíc přálo, pak je nová přítelkyně vašeho muže vlastně jen dalším člověkem, jenž bude vaše dítě milovat. Pokud se stanete i dobrými přítelkyněmi, je to další bonus, ze kterého bude těžit především vaše dítě.

dítě rozvod
Fotografie: Freepik

Vyroste sice v rozvedené rodině, ale i tam mohou fungovat přátelské vztahy, jež nakonec určí to, jak samo dítě bude přistupovat k životu a jaký bude mít úspěch ve vlastních pozdějších vztazích. Kéž by bylo více takových rozvedených párů, kteří myslí na to, co je pro jejich dítě skutečně dobré. Když dokážou překonat minulé křivdy a společně se snaží, aby bylo dítě rozvodem co nejméně poznamenané.

Zdroj: Metro