Vyvarujte se zbytečných chyb, které vedou k rozpadu manželství. Zachránit lze i zdánlivě ztracený vztah

Fotografie: Depositphotos

Rodina je něco, čeho bychom se měli držet a také bychom se měli snažit ji udržovat pohromadě. Nejen kvůli dětem, ale i kvůli sobě a svému partnerovi.

Psychologové poznamenávají, že největší krize přijde po třech letech manželství. Jenže jsme si jistí, že to není tak úplně pravda. Mnoho páru právě v tomto období zplodí děti a snaží se sjednotit, aby vyřešili své plány do budoucna – bydlení, úspory a výchova dětí. Až po sedmi letech se rodinné vztahy dostávají do jakési fáze monotónnosti a běžné rutiny. Bohužel ne všechny páry dokážou vybudovat tak pevný vztah, aby tuto sedmiletou krizi ustály. Postava ženy našeho dnešního článku po sedmi letech nemohla najít společnou řeč se svým manželem a vše nakonec skončilo rozvodem a velkou lítostí ze strany ženy. Kvůli své hlouposti žena radí ostatním ženám, aby nedělaly stejnou chybu.

Musíte v partnerovi vidět jen to dobré

Velké množství žen je zaměřeno na maličkosti, které jim přijdou na druhé polovičce otravné, a ne příliš dobré. Měli byste se raději soustředit na ty dobré vlastnosti manžela a nezkoumat pouze drobnosti, které váš vztah akorát zničí. Nakonec zjistíte, že dobrých věcí je na vaší polovičce mnohem více.

Sexem ke zdravému nitru

Sex je nejlepším balzámem na veškeré rány, které jsou způsobené mezi manželi. Pokud máte pocit, že se vám manžel nějak oddálil a ve vašem sexuálním životě chybí nějaká jiskra či touha, snažte se takový vztah okořenit. Pořiďte si hezké spodní prádlo a udělejte si krásný večer.

Fotografie: Freepik

Pomoc od zkušené ženy

Mnoho žen své manželské potíže řeší se svými kamarádkami, které jsou stejně staré. To ovšem ale není ten nejlepší nápad. Stejně staré kamarádky nejsou o nic moc zkušenější než vy. Bude tedy lepší, když o radu požádáte starší ženu, která kdysi takové potíže také mohla řešit.

Inspirujte svého muže

Je dobré svému muži přirozeně připomínat, že je chytrý, šikovný a odvážný, že jste rádi, co dokázal. Jednoduše jej inspirujte k novým úspěchům. Bude to potřeba, protože muži mají tendenci na tyto vlastnosti zapomínat.

Žijte ve svém světě, nikoli v online světě

Nechoďte si pro radu na internet nebo na různá fóra. Lidé vás neznají a nevidí přesnost vašich potíží. Tím pádem vám mohou poradit něco, co vašemu vztahu ublíží. Vy se špatné rady chytnete a jednou byste toho mohli litovat.

Fotografie: Freepik

Podělte se o své pocity s ostatními

Většina žen v sobě hromadí dobré i špatné pocity, trápení a jiné. Jakmile dostanete podnět k výbuchu, všechny tyto pocity padnou na hlavu muže. Váš muž je z toho zmatený a vůbec nechápe, co po něm chcete. Neměli byste všechny informace v sobě hromadit. Je lepší, když si s mužem zajistíte takový vztah, který bude otevřený a budete si moct říct cokoliv. Prostě vše, co vás trápí.

Nekritizujte, pokud jste v přítomnosti jiných lidí

Muž by měl vždy vědět, že se o vás může opřít, že mu vždy stojíte pevně za zády. Pokud se vám ale nelíbí jeho chování, promluvte si o tom v soukromí, nikoliv před ostatními lidmi. Nikdy muže nenuťte, aby na se na veřejnosti cítil provinile nebo dokonce přiznal vinu.

Dotýkejte se

Možná se vám zdá, že objetí je pouze maličkostí, ale věřte, že není. Žena, která výše uvedené rady rozdává, prozradila, že jednou svému muži položila otázku: Popiš slovem, co pro tebe znamená milovat. Také měl několik odpovědí, ze kterých mohl vybrat: cítit se šťastně, být v euforii nebo milovaného hltat očima. Odpověď zněla: chci se dotýkat. Věřte, že doteky a objetí jsou více než důležité. Možná vám tyto tipy přijdou vhod a budou pro vás užitečné.