Věci, které muži dělají, když se chystají rozejít se svou partnerkou. Možná vás čeká stejný osud

Fotografie: Freepik

Rozchod je obtížná fáze života, kterou si ve svém životě nejspíš prošel každý. Ať už jsme spolu byli pár měsíců nebo několik let, dokáže nás potrápit. Pokud by navíc iniciován pouze partnerem, bolí o to víc.

Náhlý rozchod nás může překvapit a zasáhnout jako blesk z čistého nebe. Téměř vždy mu ale předchází nenápadná znamení, kterými muž dává najevo, že uvažuje o tom, že nás opustí. Je důležité věnovat pozornost maličkostem a včas odhalit, že ve vztahu není něco v pořádku.

Nechce s vámi komunikovat

Pokud se ze vztahu vytratila lehkost a radost, konverzace váznou a ve vzduchu je cítit napětí, znamená to ve většině případů nespokojenost partnera se současným stavem. V této fázi je ještě možné vztah zachránit, pokud zamilovanost nevymizela. Důležité je promluvit si otevřeně o svých pocitech a najít kompromis. V případě, že muž konverzaci odmítá, už se nejspíš rozhodl.

Fotografie: Freepik

Nemá zájem o váš život

Zrušení plánované schůzky, absence na setkáních s přáteli a zprávy, že nestíhá nebo je zaneprázdněn, by měly být alarmující. Zamilovaný muž je připraven ke kompromisům a vztah vnímá jako prioritu. Pokud muž nemá v úmyslu ve vztahu pokračovat, nechce se účastnit společenských akcí nebo řešení každodenních situací a vzdaluje se od své partnerky.

Šťastné a spokojené páry spolu komunikují, vyměňují si každodenní informace i emoce, sdílejí své pocity, hodnotí události. Pokud si všimnete, že vaše vyprávění partnera nezajímá, je myšlenkami jinde a nereaguje na něj a vaše pokusy přilákat jeho pozornost zůstávají neúspěšné, pak je to známka toho, že muž ve vztahu není spokojen a je připravený ho ukončit.

Snaží se vyvolat hádku

Jak vzájemné odcizení postupuje, muž začíná hledat jakoukoliv záminku k hádce. Rozčilují ho i zdánlivé maličkosti. Muži, kteří se bojí převzít zodpovědnost za ukončení vztahu, se často uchylují k této taktice. Hledají důvod ke sporu, který se vyvine do konfliktu, v němž nepřijímají kompromisy. Podvědomě doufají, že partnerku neustálé hádky unaví a sama vztah nakonec ukončí.

Fotografie: Freepik

Milující muž svou partnerku chválí a váží si jí. Svou lásku jí dává najevo slovy i skutkem. Pokud k vám začne být přehnaně kritický, například když začne mít narážky na vaši váhu, znevažuje vaše koníčky nebo kariéru a kritizuje vše, co uděláte, vztah již nemá smysl. Veškerý zájem o vaše city už zmizel.

Odmítá sex

U většiny mužů láska úzce souvisí se sexuální přitažlivostí. Pokud partner přestal iniciovat intimitu nebo ji zcela odmítá, je to známkou toho, že vášeň a „chemie“ ze vztahu už vyprchala. Nemusí tomu tak ale být vždy. Snížené libido se objevuje i následkem stresu nebo deprese. Zkuste si s ním o problému otevřeně promluvit.

Vztah musí být založený na práci, úsilí a péči obou partnerů. Pokud máte pocit, že jen vy musíte za každé situace ustupovat a dělat kompromisy ve snaze udržet si partnera, nejspíš brzy narazíte. Pokud muž nevyvíjí žádnou snahu a nevkládá do vztahu žádné úsilí, nejspíš se ho už brzy chystá ukončit.