Vyznání úspěšného muže, který se oženil s mladou ženou. Neunáhlujte se ve svých rozhodnutích, jinak můžete litovat

Fotografie: Getty Images

Klišé, do kterého znovu a znovu upadají muži bez ohledu na IQ, vzdělání, národnost nebo pracovní pozici: po mnoha letech v docela spokojeném manželství se ženou podobného věku se rozhodnou, že je čas „začít zase žít“, a najdou si mladší, atraktivnější a aktivnější přítelkyni.

Ne vždy má ale tento příběh šťastný konec. Své by o tom mohl vyprávět Konstantin (48), který nám v upřímné zpovědi prozradil, že ne vždy je nová, mladší partnerka krokem správným směrem.

Stereotyp a spousta práce z nás s manželkou udělala cizince

„S první manželkou jsme se poznali na škole, je o rok mladší než já. Vzali se ve svém třetím ročníku, narodil se nám syn. Všechno šlo jako po másle. Začali jsme bydlením na ubytovně, pak měli jednopokojový, následně dvoupokojový byt, skončili jsme ve velkém krásném domě. Ani nevím, co způsobilo naše manželské problémy, jestli moje tvrdá práce, nebo vzájemná únava.

Možná jsme si měli pořídit další dítě. Odešel jsem z domu v sedm, dorazil v devět večer. Moji manželku vždy večer bolela hlava a já musel doslova prosit o sex. Moje trpělivost není nekonečná, takže jsem si našel Marinku.

Myslel jsem, že mi bude milenka manželkou mlčky tolerována, ale spletl jsem se

Nejprve šlo o čistě fyzickou záležitost, neměl jsem s ní žádné plány. Vlastně jsem snil o šťastné rodině, o manželství na celý život a tak dále. Nedokázal jsem si ani představit, že bych se rozvedl. Manželka mě proto svojí žádostí hodně překvapila. Zdálo se mi to nepředstavitelné po tolika letech manželství. Říkám jí: Len, přemýšlej o tom! Je ti 42 let, máš křečové žíly a vrásky, nemůžeš zhubnout, nevyděláváš skoro žádné peníze, co bys beze mě dělala? Přesto odešla.

Fotografie: Freepik

Majetek byl rozdělen, manželka se přestěhovala k synovi do jiného města, kde studoval. Koupila si byt, našla si práci… A to vše tak rychle. Vyčítal jsem jí, že se málo snažila. Jinak bychom krizi přežili a rodinu zachránili.

Manželství s mladou ženou bylo skvělé, jenže brzy měly přijít první mráčky

Marina je o 16 let mladší než já. Mladá, krásná, inteligentní dívka. Brzy se ke mně nastěhovala. A pak se moje bývalá manželka provdala. Další rána! Tak rychle? Myslím, že už delší dobu někoho měla. A také jsem si to vyčítal.

V tomto rozpoložení jsem požádal Marinu o ruku, pod podmínkou, že už nechci děti. Zpočátku bylo všechno skvělé. Bylo příjemné přivést mladou ženu do společnosti starých přátel, jejichž manželky se blížily padesátce. Přátelé si stěžovali na nedostatek sexu a já se cítil jako vítěz. Jenže potom se to začalo kazit.

Ukázalo se, že mladé ženě nestačím, řeším jen peníze nebo sex a jsem unavený

První neshody se týkaly peněz. Marina měla k dispozici moji kartu a vesele utrácela. Když jsem zjistil, že bez jakékoliv předchozí konzultace mění za horentní sumy vybavení v domě, měli jsme první větší hádku. Já jí vyčetl, že je třeba i šetřit a investovat, ona ze mě dělala lakomce. Nakonec se to, jako vždy, vyřešilo sexem. Jenže jsem začínal být unavený a nestíhal tempo mojí mladé ženy.

Přátelé mě obdivují, ale pravda je taková, že se cítím hrozně, že si nedokážu poradit s penězi, neuspokojuji svou ženu, v domě není s kým mluvit. Manželku zajímají jen peníze a sex.

Často vzpomínám na to, jak jsme s první ženou společně četli, prohlíželi rodinná alba, knihy. A ráno náš syn skočil do postele a křičel, že mu je zima. Sakra, jak mi dnes chybí… Žádná žena není úplně perfektní. Buď je mladá, krásná a svolná, nebo je to unavená, ale milující žena, která ti dává domov. Řekl jsem, že žádám o rozvod. A Marinka otěhotněla. Myslel jsem, že lže, ale nelže, je ve třetím měsíci. Nevím, co dělat.“